"EVROPA BI OPET BILA NA UDARU" Erdogan upozorava: Sukob između Irana i Izraela mogao bi da izazove veliki talas migracija
Sukob između Irana i Izraela mogao bi da izazove veliki talas migracija koji bi mogao da našteti Evropi i regionu, upozorio je danas turski predsednik Redžep Tajip Erdogan.
Foto: Tanjug
Erdogan je istakao u telefonskom razgovoru sa nemačkim kancelarom Fridrihom Mercom da bi spirala nasilja koju su izazvali izraelski napadi mogla da našteti regionu i Evropi zbog mogućih masovnih migracija i mogucnosti radijacije zbog gađanja nuklearnih lokacija u Iranu, saopštila je Erdoganova kancelarija, prenela je Al Arabija.
Turski predsednik je naglasio da se rešenje za nuklearne sporove sa Iranom može naći jedino kroz pregovore.
Erdogan je naveo Turska ulaže napore da se okonča sukob Izraela i Irana.
Izvor iz turskog ministarstva odbrane rekao je u četvrtak da nije bilo povecanja broja prelazaka iz Irana u Tursku, uprkos eskalaciji sukoba.
Tokom posete granici u sredu, turski ministar odbrane Jašar Guler rekao je da su pojačane mere bezbednosti na granicama Turske
Portparol nemačke vlade Štefan Kornelijus rekao je prethodno da su Merc i Erdogan razgovarali danas preko telefona o svojim naporima da posreduju u izraelsko-iranskom sukobu i obećali su da će nastaviti da se blisko informišu o tom pitanju.
Merc je razgovarao sa Erdoganom neposredno pre sastanka ministara spoljnih poslova Nemačke, Francuske i Velike Britanije sa njihovim iranskim kolegom Abasom Arakčijem u Ženevi.
(Tanjug)
Preporučujemo
ZLOČIN KOJI JE ZAPANjIO FRANCUSKU: Petnaestogodišnju devojčicu danima mučili u podrumu
29. 01. 2026. u 17:06
FICO ŠOKIRAN PONAŠANjEM TRAMPA: Vidno uznemiren susretom alarmirao Evropu
SLOVAČKI premijer Robert Fico rekao je liderima Evropske unije na samitu prošle nedelje da ga je "šokiralo" raspoloženje predsednika Sjedinjenih Američkih Država Donalda Trampa tokom njihovog sastanka u Mar-a-Lagu, izjavilo je više evropskih diplomata, objavio je danas briselski Politiko.
28. 01. 2026. u 07:48
VOJSKA NA ULICAMA PEKINGA Kina u fazi unutrašnjeg obračuna: Hapšenja u vrhu armije za izdaju u korist SAD (VIDEO)
KINA se suočava sa jednim od najtežih trenutaka unutrašnje političko-bezbednosne nestabilnosti u poslednjoj deceniji.
28. 01. 2026. u 07:00
SPAS U 10 SEKUNDI: Kako sami sebi možete da pomognete u slučaju srčanog udara
INFARKT je jedan od najčešćih uzroka iznenadne smrti, i to sve češće kod mladih osoba.
29. 01. 2026. u 07:41
Komentari (0)