NETANJAHU SAOPŠTIO: Sa sigurnošću znamo da je 21 talac živ, za troje njih postoji sumnja
07. 05. 2025. u 23:46
IZRAEL sa sigurnošću zna da je 21 talac koje Hamas drži u Pojasu Gaze živ, saopštio je večeras premijer Izraela Benjamin Netanjahu.
Povezane vesti
IZRAEL KRŠI PRIMIRJE: Vrhovni komandant Hamasa Rad Sad ubijen u napadu IDF na grad Gazu
VRHOVNI komandant palestinske militantne grupe Hamas Rad Sad ubijen je danas u izraelskom vazdušnom napadu na grad Gazu, rekao je izraelski zvaničnik.
13. 12. 2025. u 16:33
MINISTAR ODBRANE IZRAEL KAC: IDF napreduje sa rušenjem Hamasovih tunela u Pojasu Gaze
IZRAELSKI ministar odbrane Izrael Kac izjavio je danas da "dobro napreduju" napori izraelske vojske (IDF) da uništi tunele koje su prokopali i koristili pripadnici palestinske militantne grupe Hamas na izraelskoj strani Žute linije u Pojasu Gaze.
16. 11. 2025. u 19:33
IZRAELSKI KANAL 12: Netanjahu odbio 11 prilika za ubistvo lidera Hamasa Sinvara
PREMIJER Izralea Benjamin Netanjahu navodno je odbio 11 prilika da ubije lidera palestinskog militantnog pokreta Hamasa Jahju Sinvara, nekoliko meseci pre terorističkog napada 7. oktobra 2023. godine, saznaje izraelski Kanal 12 pozivajući se na visokog zvaničnika odbrane.
28. 01. 2026. u 23:33
ABU MARZUK: Hamas i PA postigli dogovor o osnivanju privremene uprave u Gazi
VISOKI zvaničnik palestinske militantne grupe Hamas Musa Abu Marzuk izjavio je danas da su Hamas i Palestinska samouuprava (PA) postigli dogovor o osnivanju privremenog odbora koji će upravljati Pojasom Gaze u ime PA.
04. 11. 2025. u 23:45
IZVESTITELJKA UN OPTUŽILA 63 ZEMLJE UKLJUČUJUĆI SAD: Za saučesništvo u genocidu u Gazi
SPECIJALNA izvestiteljka Ujedinjenih nacija za okupirane palestinske teritorije, italijanska pravnica Frančeska Albaneze, u svom izveštaju komitetu Generalne skupštine UN optužila je 63 zemlje, uključujući Sjedinjene Američke Države i Italiju, za saučesništvo u "genocidu" koji je, kako je navela, trenutno u toku u Pojasu Gaze.
30. 10. 2025. u 16:37
Najnovije iz rubrike
"NE DOLAZI U OBZIR": Merc srušio sve snove Kijeva
NEMAČKI kancelar Fridrih Merc izjavio je danas da ne vidi da je moguće brzo priduživanje Ukrajine Evropskoj uniji.
29. 01. 2026. u 13:32
POTRESNO Ispovest kamiondžije koji je usmrtio 7 navijača FK PAOK: "Prešao sam 1.000.000 km, u životu nisam video ništa slično"
JEDAN od očevidaca nesreće, a koji se nalazi dva vozila iza onog koji je prevozio navijače PAOK-a, vozač kombija je manevrisao i čekao pravi trenutak za preticanje.
29. 01. 2026. u 13:24
"RUSIJA ĆE RAZMATRATI SAMO PRAVE SPORAZUME" Lavrov: Nećemo komentarisati pregovore koji se održavaju iza zatvorenih vrata
ZA razliku od Ukrajine i Sjedinjenih Američkih Država, Rusija ne komentariše pregovore koji bi trebalo da se održe iza zatvorenih vrata, izjavio je danas ruski ministar spoljnih poslova Sergej Lavrov.
29. 01. 2026. u 13:08
"AMERIČKI PROTIVNICI VEĆ RAZUMEJU" Trampov izaslanik o pregovorima sa Grenlandom: Ove mere nisu provokativne, već preventivne
OKVIR koji administracija američkog predsednika Donalda Trampa pokušava da sprovede u pregovorima sa Danskom i Grenlandom služi da poboljša bezbednost i SAD i Danske i Grenlanda, kao i da potvrdi dugogodišnje transatlantske odbrambene obaveze, poručio je Trampov specijalni izaslanik za Grenland Džef Lendri.
29. 01. 2026. u 12:06
NATO PUCA PO ŠAVOVIMA Evropljani kivni: "Ne treba nam Trampov fanatik!"
DOK Mark Rute smatra da je držanje Donalda Trampa na svojoj strani jedini način da se savez očuva, u Evropi raste zabrinutost da ta strategija razara savez iznutra.
29. 01. 2026. u 11:39
Komentari (0)