MOSKVA ODBRUSILA ZAPADU: Dok Rusija želi pregovore, Evropa - rat

EVROPA je stalno pokušavala da kritikuje Rusiju, ali Moskva ne želi da od nje prima lekcije o demokratiji, saopštio je portparol Kremlja Dmitrij Peskov francuskom časopisu Le Point.

МОСКВА ОДБРУСИЛА ЗАПАДУ: Док Русија жели преговоре, Европа - рат

Foto: Profimedia/Ilustracija/Vikipedija

- Evropljani su želeli da nas uče demokratiji, neprestano su kritikovali Vladimira Putina - naveo je Peskov.

- Više ne želimo da primamo bilo kakve lekcije od Evropljana. Ne želimo da nas onaj ko se ponaša licemerno uči - dodao je on.

Po njegovim rečima, Evropa želi rat, a ne pregovore.

- Sada nemamo zajedničke stavove, jer Evropa želi rat, a ne pregovore. Nećemo ih tamo dovlačiti silom - zaključio je Peskov.

(Sputnjik)

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

AMERIKANCI BRUJE: Vučić najavio kupovinu HQ-9, Srbija bi mogla da ima najmoćniji PVO sistem u Evropi!

AMERIKANCI BRUJE: Vučić najavio kupovinu HQ-9, Srbija bi mogla da ima najmoćniji PVO sistem u Evropi!

PREDSEDNIK Srbije Aleksandar Vučić izjavio je juče, tokom prikaza novih i modernizovanih sredstava i sistema Vojske Srbije na vojnom aerodromu u Batajnici, da će Srbija nabaviti kineski protivvazduhoplovni sistem dugog dometa HQ-9, koji zapadni vojni analitičari ocenjuju kao pandan ruskom S-300, dok pojedine analize njegove sposobnosti porede i sa sistemom S-400.

29. 06. 2026. u 15:26 >> 15:52

UDARNO: Zelenski tvrdi da je Lukašenko prihvatio ultimatum

UDARNO: Zelenski tvrdi da je Lukašenko prihvatio ultimatum

KOMUNIKACIONA oprema za koju Ukrajina tvrdi da je pomagala u podršci ruskim napadima dronova sa teritorije Belorusije prestala je da radi, rekao je predsednik Ukrajine Vladimir Zelenski novinarima danas, nekoliko dana nakon što je izdao ultimatum beloruskom predsedniku Aleksandru Lukašenku.

24. 06. 2026. u 18:41

Komentari (0)

STRATEŠKO PARTNERSTVO ALTA BANKE, Air Serbia i Visa: Kartica sa dodatnim benefitima za klijente