PRETRESI U VIŠE GRADOVA U CRNOJ GORI: Pronađena droga i oružje,pet lica uhapšeno
U CILjANIM pretresima i kontrolama na više lokacija u Podgorici, Cetinju i Nikšiću pronađena su dva komada vatrenog oružja - puška i pištolj, municija, i eksplozivne naprave - dve ručne bombe, oko 33 grama opojne droge kokain i 58 grama opojne droge marihuana, a lišeno je slobode pet lica.
Foto: Profimedia/Ilustracija
Akcije su bile usmerene na pronalazak i oduzimanje vatrenog oružja u ilegalnom posjedu građana, kao i na aktivnosti na otkrivanju i razbijanju lanaca ulične prodaje narkotika, saopštila je služba za odnose sa javnošću crnogorske policije.
Službenici Odeljenja bezbednosti Podgorica izvršili su pretrese na dve lokacije u vlasništvu lica R.M (68) i pronašli pušku i pištolj sa municijom u okviru, dok su na drugoj lokaciji u mestu Lijeva Rijeka pronađene dve ručne bombe.
Nakon upoznavanja, postupajući tužilac je naložio da se R.M. liši slobode zbog sumnje da je izvršio krivično delo nedozvoljeno držanje i nošenje oružja i eksplozivnih materija.
Službenici Odseka za borbu protiv droga SBPK, u saradnji sa službenicima Odeljenja bezbednosti Podgorica, lišili su slobode A.D (37), kod kojeg su pretresima u stanu i vozilu, pronašli i oduzeli 22 plastična pakovanja bele praškaste materije nalik na opojnu drogu kokain, težine oko 33 grama, a za koji se sumnja da je bio namenjen tzv. uličnoj prodaji, 3.535 eura za koje se sumnja da potiču iz krivičnog dela, dva mobilna telefona i vagu za precizno merenje.
Po nalogu državnog tužioca u Višem državnom tužilaštvu u Podgorici A.D. je lišen slobode zbog sumnje da je izvršio krivično delo neovlašćena proizvodnja, držanje i stavljanje u promet opojnih droga.
Službenici Odeljenja bezbednosti Cetinje su kod lica R.M (39) iz Budve pronašli plastično pakovanje u kojem se nalazilo oko 49 grama biljne materije nalik na marihuanu.
Sa događajem je upoznat državni tužilac u Višem državnom tužilaštvu u Podgorici koji je naložio da mu se predmetni spisi dostave na ocenu i odlučivanje.
Službenici Odeljenja bezbednosti Nikšić, lišili su slobode lica N.T. (22) i M.D.(22) državljane Republike Srbije kod kojih je pronađena opojna droga marihuana.
N.T. je lišen slobode zbog sumnje da je počinio krivično delo omogućavanje uživanja opojnih droga, dok je M.D. lišen slobode zbog počinjenog prekršaja iz člana 52 Zakona o sprečavanju zloupotrebe droga.
Nakon saslušanja, ovim licima je Uprava policije donela rešenje o otkazu boravka sa zabranom ulaska u Crnu Goru.
(Tanjug)
BONUS VIDEO - PONUDA NA SAJMU AUTOMOBILA: Pogledajte kako izgledaju novi modeli
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOPreporučujemo
MILO "PUCA" NA MARKA I SRPSTVO: Otrovne strele bivšeg lidera DPS iz Rastoka
04. 04. 2025. u 22:40V.K.
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
SVE KLjUČA OKO FOKLANDSKIH OSTRVA: Argentinski predsednik poslao poruku koja će razbesneti Britance
PREDSEDNIK Argentine Havijer Milej izjavio je da je njegova vlada "svakim danom sve bliže" povratku suvereniteta nad Foklandskim ostrvima, produbljujući diplomatski spor izazvan politički obojenim slavljem reprezentacije Argentine nakon pobede nad Engleskom na Svetskom prvenstvu ranije ove sedmice, piše briselski portal Politiko.
17. 07. 2026. u 14:37
NOVA FAZA SUKOBA NA BLISKOM ISTOKU: Iran prvi put direktno napao ovu zemlju!
IRAN je saopštio da je u petak izveo nove napade na američke objekte na Bliskom istoku, uključujući i prvi direktan napad u Siriji, nakon šeste uzastopne noći američkih udara na iranske vojne objekte.
17. 07. 2026. u 12:51
Grom udario direktno u stado ovaca, ubio 97 sa crnim nosem - ne pamte smrtonosniji udar u istoriji
IZGUBILI godine mukotrpnog rada i tradicije.
18. 07. 2026. u 18:35
Komentari (0)