ORBAN UPOZORAVA: Ukrajina za EU može postati Avganistan
ZEMLjE EU treba da se zalažu za što skoriji početak pregovora za rešavanje ukrajinskog sukoba, izjavio je mađarski premijer Viktor Orban.
Foto: Tanjug/AP
- Evropljani misle da nije moralno da se pregovara. To je apsurdno - rekao je mađarski političar u intervjuu za švajcarski list Neue Zürcher Zeitung.
U suprotnom, prema Orbanu, Ukrajina će se za Evropsku uniju „pretvoriti u Avganistan“.
- U suprotnom će se sukob nastaviti do potpunog uništenja, a Ukrajina će se pretvoriti za EU u Avganistan - upozorio je mađarski premijer.
On je kritikovao ukrajinske političare koji izjavljuju spremnost da nastave sukob „do pobedničkog kraja“.
- Ova opcija nije razmatrana. Danas možemo samo da pomognemo Ukrajini prekidom vatre i mirom - rezimirao je Viktor Orban.
Orban je ranije rekao da EU ne treba da misli da će Zapad pobediti u hipotetičkom sukobu sa Rusijom oko Ukrajine i njenih vojnika koji marširaju Crvenim trgom. Prema njegovom mišljenju, ako dođe do sukoba na evropskom kontinentu, „svi će izgubiti“.
(Sputnjik)
BONUS VIDEO: RUSI POKAZALI SNIMAK: Dron kamikaza uništio haubicu francuske proizvodnje
Preporučujemo
"EVROPA ĆE MORATI DA REAGUJE": Makron nakon Trampove najave da će povećati carine
03. 02. 2025. u 12:43
RUSKI ZVANIČNIK DžABAROV: Trampov plan za konflikt u ukrajini ne razmatra stav Moskve
03. 02. 2025. u 12:32
Sada je definitivno puklo savezništvo SAD i Ukrajine: Zelenski uradio nešto nezamislivo
UKRAJINSKO rukovodstvo, nakon više od godinu dana napora da održi stabilne odnose sa administracijom predsednika SAD Donalda Trampa, javno je priznalo krah dosadašnjeg partnerstva.
20. 04. 2026. u 20:41
Mađar bi da hapsi Putina i Netanjahua: "Zakon je jasan, to je obaveza"
BUDUĆI mađarski premijer Peter Mađar izjavio je da će se njegova zemlja ponovo pridružiti Međunarodnom krivičnom sudu i biti spremna da sprovodi naloge za hapšenje, uključujući i onaj koji se odnosi na izraelskog premijera Benjamina Netanjahua.
20. 04. 2026. u 20:04
"Potvrđena idiotkinja!" Rus izvređao Melonijevu, Italija uputila protest: "Fašistički ološ, izdala birače"
ITALIJA je uputila oštar protest Rusiji nakon uvredljivih izjava ruskog TV voditelja na račun premijerke Đorđe Meloni, dok joj je predsednik države pružio podršku i osudio skandalozne komentare.
22. 04. 2026. u 08:44
Komentari (0)