ŽELIM SUSRET S PUTINOM ODMAH! Tramp poručio da je Zelenski spreman za sporazum
PREDSEDNIK SAD Donald Tramp izjavio je da želi da se sastane s predsednikom Vladimirom Putinom odmah, prenela je agencija Rojters.
Foto: Profimedia
Kako je rekao, dobio je signale da je Putin spreman za susret s njim.
Tramp je dodao da ne zna da li će sankcije privoleti Rusiju da sedne za pregovarački sto sa Ukrajinom ali da je sporazum neophodan.
Prema navodima Rojtersa, Tramp je stavio do znanja da mu je Vladimir Zelenski rekao da je spreman za zaključivanje sporazuma.
Ranije danas Tramp se obratio učesnicima Svetskog ekonomskog foruma u Davosu, rekavši da rešavanje situacije u Ukrajini u potpunosti zavisi od Moskve, a da je Ukrajina „spremna da zaključi sporazum“.
-Naši napori da postignemo mirno rešenje između Rusije i Ukrajine, nadamo se, već su počeli. Vrlo je važno da se to uradi. Niko nije video ništa slično od Drugog svetskog rata. Vreme je da se tome stane na kraj, izjavio je Tramp obraćajući se putem video-linka.
sputnikportal.rs
BONUS VIDEO - RUSIJA LANSIRALA RAKETU: Pogledajte trenutak lansiranja
Preporučujemo
TRAMP ŠOKIRAO PODACIMA: Ovoliko vojnika je Ukrajina izgubila u ratu sa Rusijom
23. 01. 2025. u 20:53
TRAMPOVA PORUKA DAVOSU: Želimo fer odnos sa Kinom, NATO da izdvoji 5% BDP za odbranu, OPEK da smanji cene nafte
23. 01. 2025. u 17:44 >> 18:28
TRAMP HITNO POZVAO PUTINA: Razgovor trajao sat vremena
RUSKI predsednik Vladimir Putin razgovarao je telefonom sa američkim kolegom Donaldom Trampom.
09. 03. 2026. u 20:34
ŠOK ISTRAGA AMERIKANACA: Evo ko je gađao iransku školu u kojoj su poginule devojčice
AMERIČKI vojni istražitelji veruju da je verovatno da su američke snage odgovorne za napad na iransku školu za devojčice u kojem je u subotu poginulo više desetina dece, ali još nisu doneli konačan zaključak niti su završili istragu, rekli su za Rojters dvojica američkih zvaničnika.
06. 03. 2026. u 08:23
NOVI EKSPLICITNI SNIMCI MIRJANE PAJKOVIĆ: Policija sumnja KO je na snimku, drugi muškarac - odmah saslušana
RANIJE je objavljen i video za koji je deo medija napisao da je snimljen u prostorijama Vlade. Tim povodom oglasili su se iz Vlade Crne Gore, i demantovali te navode.
07. 03. 2026. u 22:55 >> 23:05
Komentari (0)