VAŽAN SASTANAK DANAS U MOSKVI: Pezeškijan doputovao u rusku prestonicu - razgovara sa Putinom

Biljana Ristivojević

17. 01. 2025. u 09:51

IRANSKI predsednik Masud Pezeškijan doputovao je danas u Moskvu na pregovore sa ruskim predsednikom Vladimirom Putinom o strateškom partnerstvu dve zemlje.

ВАЖАН САСТАНАК ДАНАС У МОСКВИ: Пезешкијан допутовао у руску престоницу - разговара са Путином

Foto: Printskrin

Iranskog predsednika su na aerodromu Vnukovo dočekali ministar energetike Sergej Civilev, zamenik ministra spoljnih poslova Andrej Rudenko i šef odeljenja za državni protokol Igor Bogdašev, prenosi agencija RIA Novosti.

Putin i Pezeškijan treba da potpišu Sveobuhvatni sporazum o strateškom partnerstvu, koji treba da zameni aktuelni dokument koji reguliše osnove odnosa i principe saradnje Irana i Rusije, potpisan u Moskvi 2001. godine, navodi ruska agencija.

(Tanjug)

BONUS VIDEO: RUSI POKAZALI SNIMAK: Dron kamikaza uništio haubicu francuske proizvodnje

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
IRANCI TVRDE - NETANJAHU JE UBIJEN: Šta se desilo Bibiju? Prvi put od početka rata i Iranci izađite na ulice

IRANCI TVRDE - NETANJAHU JE UBIJEN: Šta se desilo Bibiju? Prvi put od početka rata i "Iranci izađite na ulice"

SPEKULACIJE o navodnoj smrti izraelskog premijera Benjamina Netanijahua pojavile su se juče na društvenim mrežama, a preneo ih je hebrejski veb-sajt iranske novinske agencije Tasnim. Šta se s njim dogodilo - odgovor je stigao dan kasnije. Živ je i zdrav i kako poručuje na prvoj konferenciji od početka rata - spreman je da borbe privede kraju.

12. 03. 2026. u 22:29 >> 22:37

Komentari (0)

SARAJEVSKI ŠARM NA DORĆOLU: Branko Đurić Đuro ozbiljno nasmejao publiku u Fondaciji Mozzart