TRAMPOV KANDIDAT ZA ŠEFA PENTAGONA ZABRINUT: Rast nuklearnog arsenala Rusije – pretnja za SAD
RUSIJA je značajno povećala svoj nuklearni arsenal, predstavljajući pretnju za SAD, Evropu i Aziju, izjavio je Piter Hegset, kandidat za šefa Pentagona u administraciji novoizabranog predsednika SAD Donalda Trampa.
Foto: Printscreen
-Rusija je značajno povećala svoj nuklearni arsenal, koji predstavlja pretnju za teritoriju SAD, kao i taktički nuklearni arsenal, koji je pretnja za njene susede u Evropi i Aziji, tvrdi Hegset.
Kako je dodao, operacije Rusije u sajber i informacionom prostoru, mogućnosti pod vodom i ambicije u svemiru i na Arktiku takođe su prilično jake.
Hegset je naglasio da SAD treba da modernizuju svoju nuklearnu trijadu, pošto od njenih sposobnosti na kraju zavisi opstanak zemlje.
On se složio sa tvrdnjom da je sprečavanje mogućeg nuklearnog napada protivnika – glavni prioritet SAD.
(sputnikportal.rs)
BONUS VIDEO - PIJAN VOZIO 200 NA SAT PO SURČINU: Presretači zaustavili džip kanadskih tablica
Preporučujemo
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
DRAMA NA NEBU: Ruski avioni izbacili uređaje blizu britanskog nosača aviona, hitno dignuti F-35
VELIKA Britanija presrela je dva ruska aviona nakon što je premestila nosač aviona ka Arktičkom krugu radi podrške misijama NATO.
06. 07. 2026. u 09:38
NOVINARKA MARIJA NAĐENA MRTVA U AUTU: Kamere snimile poslednje trenutke
GRČKU je potresla vest o iznenadnoj smrti novinarke Marije Antonijanaki, koja je pronađena mrtva u svom automobilu u Iraklionu na Kritu.
06. 07. 2026. u 10:26
STRAŠNO: Predozirao se unuk Ere Ojdanića - drama u Resniku
UNUK Ere Ojdanića, Andrija Ojdanić danas se predozirao narkoticima, zbog čega je morala da reaguje hitna pomoć.
03. 07. 2026. u 18:30
Komentari (0)