"VIŠE OD 2.200 MIGRANATA POGINULO ILI NESTALO NA MEDITERANU 2024." Unicef: Među poginulim migrantima i stotine dece i tinejdžera
VIŠE od 2.200 migranata je poginulo ili nestalo na Mediteranu 2024. godine, a gotovo 1.700 njih izgubilo je život duž centralne mediteranske rute, izjavila je danas regionalna direktorka Unicefa za Evropu i Centralnu Aziju Regina de Dominicis.
Foto: Free Images Pixabay
Ona je rekla da su među poginulim migrantima i stotine dece i tinejdžera, prenela je ANSA.
Podaci su objavljeni nakon brodoloma na Mediteranu u novogodišnjoj noći u kojem se 20 migranata vode kao nestali, a sedam je spaseno.
Spasen je i osmogodišnji dečak čija je majka poginula.
Preživeli su odvedeni na sicilijansko ostrvo Lampeduza, a kasnije su prebačeni u prihvatni centar na Siciliji.
(Tanjug)
BONUS VIDEO:
UHAPŠENA DVOJICA TERORISTA SA FRANCUSKE POTERNICE: Policija upala u kamp za migrante kod Subotice
Preporučujemo
UDAVILI SE U NOVOGODIŠNjOJ NOĆI: Tragedija kod Lampeduze, u moru nestali i žene i deca
01. 01. 2025. u 13:16
VELIKA BRITANIJA UPOZORAVA NA ALBANCE: Krijumčare migrante opasnim rutama
28. 12. 2024. u 20:24
PRONAĐENO 58 MIGRANATA: Akcija na području Kikinde i Subotice
19. 12. 2024. u 22:35
AMERIKANCI PIŠU: Srbija prva nabavila hipersonične balističke rakete u Evropi, revolucija u povećanju vatrene moći (FOTO)
FOTOGRAFIJE koje prikazuju lovački avion MiG-29 Ratnog vazduhoplovstva Srbije sa dve balističke rakete CM-400AKG kineske proizvodnje ukazuju na to da je Srbija postala drugi strani korisnik ovog tipa raketa, što značajno menja ranije veoma ograničene udarne mogućnosti ovih aviona, piše američki specijalizovani magazin "Militari voč" u tekstu pod nazivom "Prve hipersonične balističke rakete u Evropi: Srpski lovci MiG-29 integrisali kinesko naoružanje za revolucionarno povećanje vatrene moći".
11. 03. 2026. u 16:26
ŠOK ISTRAGA AMERIKANACA: Evo ko je gađao iransku školu u kojoj su poginule devojčice
AMERIČKI vojni istražitelji veruju da je verovatno da su američke snage odgovorne za napad na iransku školu za devojčice u kojem je u subotu poginulo više desetina dece, ali još nisu doneli konačan zaključak niti su završili istragu, rekli su za Rojters dvojica američkih zvaničnika.
06. 03. 2026. u 08:23
"U HRVATSKOJ IRANSKA TERORISTIČKA JAZBINA" Milanović ljut na Izraelca: "Braco, ovo je Zagreb - ne Tel Aviv!"
PREDSEDNIK Hrvatske Zoran Milanović komentarisao je navode izraelskog ambasadora Gerija Korena da se usred Zagreba nalazi teroristička jazbina u iranskoj ambasadi.
11. 03. 2026. u 13:59
Komentari (0)