SAD I TURSKA O SIRIJU: Blinken i Fidan razgovarali na važnu temu
MINISTAR spoljnih poslova Turske Hakan Fidan razgovarao je danas sa državnim sekretarom Sjedinjenih Američkih Država Entonijem Blinkenom o potrebi da se deluje u saradnji sa novom sirijskom administracijom, saopštilo je tursko ministarstvo spoljnih poslova.
Foto: EPA
U telefonskom razgovoru Fidan je rekao Blinkenu da Ankara neće dozvoliti kurdskim Jedinicama narodne odbrane (YPG) da nađu uporište u Siriji, rekao je portparol ministarstva.
BONUS VIDEO: POMOĆ IZ SRBIJE STIGLA U SIRIJU
Preporučujemo
TRAMPOV SAVEZNIK PRETI NATO ČLANICI: Uvešćemo vam sankcije zbog Sirije!
10. 12. 2024. u 08:30 >> 08:30
OGLASIO SE ŠEF DIPLOMATIJE LIBANA: Evo čemu se nada kada je Sirija u pitanju
26. 12. 2024. u 18:57
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
KLANICA U KONSTANTINOVKI: Ukrajinci beže, Rusi jurišaju sa isukanim bajonetima
KOMANDANT bataljona je izjavio da ukrajinske oružane snage izbegavaju borbu lakog oružja u Konstantinovki. Prema njegovim rečima, tokom čišćenja naselja, ukrajinski vojnici pokušavaju da izbegnu blisku borbu, jer su inferiorni u odnosu na ruske jedinice u vatrenim obračunima.
01. 07. 2026. u 15:48 >> 15:55
ZELENSKI ODLAZI U ISTORIJU? Ovaj čovek ulazi u trku za predsednika Ukrajine
VALERIJ Zalužni, bivši vrhovni komandant i trenutni ukrajinski ambasador u Ujedinjenom Kraljevstvu, rekao je sadašnjem predsedniku zemlje, Volodimiru Zelenskom, da namerava da postane novi predsednik Ukrajine.
01. 07. 2026. u 15:45
JEZIV SNIMAK IZ HRVATSKE, DEVOJKE VIKALE: "Ne u autobus, ne!"
DRUŠTVENIM mrežama kruži snimak koji prikazuje zabrinjavajuću vožnju vozača kamiona.
30. 06. 2026. u 11:05
Komentari (0)