VELIKE VESTI: Rusi postavili novi rekord
RUSKI kosmonauti Oleg Kononenko i Nikolaj Čub danas su postavili rekord za najduži kontinuirani boravak na Međunarodnoj svemirskoj stanici (ISS), saopštila je ruska svemirska agencija Roskomos.
Foto: Roscosmos space corporation via AP
Kako se navodi, Kononenko i Čub su oborili prethodni rekord, koji su do danas držali Rusi Sergej Prokopjev i Dmitrij Petelin i Amerikanac Fransisko Rubio, prenosi RIA Novosti.
Kononenko i Čub su otišli na ISS 15. septembra 2023. na svemirskom brodu Sojuz MS-24 zajedno sa Amerikancem Loralom O'Harom, koji se vratio istim brodom u aprilu sa Rusom Olegom Novickim i prvom kosmonautkinjom Belorusije Marinom Vasilevskom.
Oni će se, zajedno sa američkom astronautkinjom Trejsi Dajson u ponedeljak vratiti na Zemlju, koristeći brod Sojuz MS-25.
Ukupno trajanje leta Kononenka i Čuba biće više od 374 dana, a 59-godišnji Kononenko, koji je trenutno na svom petom putovanju u svemir, prethodno je postao prva osoba koja je van Zemlje provela više od godinu dana.
(Tanjug)
BONUS VIDEO: ZOO VRT U HONG KONGU PROSLAVIO ROĐENjE PANDE: Pogledajte mladunče sa njihovom majkom Jing Jing
Preporučujemo
"NADAMO SE DA ĆE OSTATI U SKLADIŠTU" Hrvatski ministar u panici zbog najnovijih raketa: Vučićeva Srbija i snaga naše vojske jedina tema!
SRBIJA predsednika Aleksandra Vučića i snaga naše vojske, koja je Vučićevim zalaganjem podignuta iz pepela, jedina je tema u Hrvatskoj!
10. 03. 2026. u 18:10
ŠOK ISTRAGA AMERIKANACA: Evo ko je gađao iransku školu u kojoj su poginule devojčice
AMERIČKI vojni istražitelji veruju da je verovatno da su američke snage odgovorne za napad na iransku školu za devojčice u kojem je u subotu poginulo više desetina dece, ali još nisu doneli konačan zaključak niti su završili istragu, rekli su za Rojters dvojica američkih zvaničnika.
06. 03. 2026. u 08:23
TRAMP NI NE POMIŠLjA DA UDARI NA OVO OSTRVO: Kad bi se to desilo Iran bi propao - bombe odjekuju po celoj zemlji, samo taj deo ne diraju FOTO
VEĆ više od nedelju dana, iz Teherana i ostatka Irana stižu dramatične slike uništenih skladišta goriva i stubova crnog dima koji su nastali usled izraelsko-američkog bombardovanja. Ali jedno mesto u severnom Persijskom zalivu ostalo je netaknuto.
10. 03. 2026. u 21:47
Komentari (0)