DA LI ĆE BAJDEN DOZVOLITI UKRAJINI DA GAĐA RUSE? Oglasio se Blinken o raketama dugog dometa
DRŽAVNI sekretar SAD Entoni Blinken izjavio je danas da predsednik SAD Džozef Bajden "ne odbacuje mogućnost" da dozvoli Ukrajini da ispaljuje rakete duboko unutar ruske teritorije.
Foto: Profimedia
Blinken je u intervjuu za Skaj njuz rekao da je Iran obezbedio Moskvi rakete kratkog dometa i da će ih "ruski predsednik Vladimir Putin najverovatnije iskoristiti u narednih nekoliko nedelja prilikom napada na Ukrajinu".
Upitan da li bi Vašington odobrio takav potez, ukoliko se razbukta konflikt, Blinken je odgovorio da su SAD učinile sve da Ukrajina dobije "ono što joj je potrebno, kako bi bila efikasna u odbijanju ruske agresije", od februara 2022. godine.
Međutim, dodao je da Vašington takođe mora da razmatra druge faktore, kao što je pitanje da li ukrajinske snage mogu da koriste "sofisticirane sisteme" koje im obezbeđuju zapadni saveznici i da li mogu da ih održavaju.
- Sve to mora da se uzme u obzir. Ali ono što mogu da kažem je da smo prilagodili svaki korak tokom rata i nastavićemo tako, što znači, ne odbacujemo ništa u ovom trenutku. Nikada nismo ni odbacili. Ali kada donesemo odluku, želimo da se to uradi na pravi način, kako bi pomoglo Ukrajincima da ostvare napredak koji žele - poručio je Blinken.
Preporučujemo
AVION IZNAD GRADA POČEO DA ISPUŠTA GORIVO: Nastala velika drama, tokom poletanja izgubio snagu u jednom od motora (FOTO)
14. 12. 2025. u 08:14 >> 08:17
SUKOB NAM JE PRED VRATIMA Rute upozorava: Mi smo sledeća meta Rusije
RUSIJA bi mogla da bude spremna da upotrebi vojnu silu protiv NATO-a u narednih pet godina, smatra generalni sekretar NATO-a Mark Rute.
11. 12. 2025. u 15:46 >> 16:40
OSUĐENI ZA UBISTVO STARCA U ZATVORU PADINSKA SKELA: Zrna saosećanja nemaju, izrečene višegodišnje kazne
SREĆKO Stefanović (22), Saša Stanković (22) i Dalibor Petrović (24) oglašeni su danas krivim u Višem sudu u Beogradu za teško ubistvo Stanimira Brajkovića (74) na bezobziran i nasilnički način u zatvoru Padinska Skela početkom februara 2024. godine. Ovom prvostepenom presudom Stefanović je osuđen na 19 godina zatvora, a Stanković i Petrović na po 18 godina.
11. 12. 2025. u 16:22
PEJAKOVIĆ: Srbi su skupo platili LAŽ o Jugoslaviji, koja traje od '45 i plaćaćemo je još
GLUMAC Nikola Pejaković oduševljava publiku širom regiona ulogom Momčila u seriji "Tvrđava", koja se bavi ratnim devedesetim i raspadom nekadašnje države Jugoslavije.
13. 12. 2025. u 15:33
Komentari (0)