DOŽIVOTNO OBEZBEĐENJE ZA FICA: Vlada Slovačke donela odluku
VLADA Slovačke odobrila je paket mera za osiguranje bezbednosti vladinih zvaničnika, uključujući doživotnu ličnu bezbednost bivših predsednika, premijera i predsednika parlamenta, poslije nedavnog pokušaja atentata na premijera Roberta Fica.
Foto: AP
- Po završetku svojih funkcija, policija će osigurati doživotnu ličnu bezbednost predsednicima Slovačke, kao i predsednicima parlamenata i šefovima vlada, koji su obavljali svoje funkcije najmanje dva puna mandata - navodi se u relevantnom dokumentu.
Štaviše, nove mere zabranjuju masovne demonstracije u blizini kancelarije predsednika, zgrada u kojima se održavaju sednice vlade i privatnih rezidencija slovačkih političara. U dokumentu se navodi da će, takođe, biti pojačane mere bezbednosti lidera opozicionih frakcija u slovačkom parlamentu, piše RIA.
Podsećamo, Fico /59/ je napadnut 15. maja kada je naoružani muškarac u njega ispalio više metaka iz neposredne blizine dok je pozdravljao pristalice nakon sastanka kabineta u gradu Handlova.
Naoružani napadač je optužen za pokušaj ubistva s predumišljajem. Slovački političari opisali su napad kao "politički motivisan" pokušaj ubistva.
Fico se protivi isporuci oružja Ukrajini, a takođe je rekao da će blokirati članstvo Ukrajine u NATO, jer bi to značilo početak trećeg svetskog rata. Fico se, takođe, izjasnio protiv slanja vojnog osoblja u Ukrajinu.
(Srna)
BONUS VIDEO: NUKLEARNE VEŽBE: Rusija i Belorusija zajedno na terenu
Trampu stigle najgore moguće vesti: Nije dobro po američkog predsednika
Podrška američkom predsedniku Donaldu Trampu pala je na najniži nivo u njegovom trenutnom mandatu, a Amerikanci su sve više nezadovoljni njegovim postupanjem sa troškovima života i ratom sa Iranom, pokazuju rezultati nove ankete Ipsosa.
28. 04. 2026. u 20:51
Srušio se avion kod glavnog grada: Poginuli svi putnici i pilot
Vazduhoplovna civilna uprava Južnog Sudana saopštila je danas da se srušio avion jugozapadno od glavnog grada Džube, pri čemu je poginulo svih 14 osoba koje su bile u letelici.
27. 04. 2026. u 16:49
Šta se to desilo na granici Ukrajine i Belorusije? Zelenski besan, preti komšijama: "Spremni smo!"
PREDSEDNIK je takođe najavio da Ukrajina priprema nekoliko novih paketa sankcija koji će biti uvedeni odmah i u bliskoj budućnosti.
03. 05. 2026. u 09:37
Komentari (0)