RUSIJA TVRDI: Više od 3.100 stranih plaćenika bori se na strani Oružanih snaga Ukrajine
U SUKOBU u Ukrajini na strani Oružanih snaga Ukrajine učestvuje više od 3.100 stranih plaćenika, a većina njih dolazi iz Sjedinjenih Država i Kanade, saopštio je Istražni komitet Ruske Federacije.
Foto MoD Francuske
Kako se navodi, na ukrajinskoj strani učestvuje 816 ljudi iz Sjedinjenih Država, 719 iz Kanade, 694 iz Velike Britanije i 712 iz Gruzije.
Istražni komitet je izdao nalog za hapšenje pet stranih vojnih lica, tačnije trojice Amerikanaca: Deve Kaleb Viktora, Elerbruka Mark Vilijama i Moldonada Majkl Pola, Engleza Ejresa Mark Džona i Francuza Kuesta Igo Žilijena.
Dodaje se da su u toku mere za lociranje gde se nalaze, kako bi se uhapsili.
Prethodno je bivši francuski obaveštajac za borbu protiv terorizma Nikola Sinkini izjavio da plaćenici u Oružanim snagama Ukrajine iz Francuske često objavljuju svoje fotografije na društvenim mrežama i da ih je u tom pogledu lakše identifikovati nego agente francuske vlade u toj zemlji.
Foto: Profimedia/Ilustracija
-Francuzi, koji su samoinicijativno otišli da se bore u redovima Oružanih snaga Ukrajine, aktivno propagiraju svoje aktivnosti, ukazao je.
Kako je dodao, najmanje 75 francuskih plaćenika u Ukrajini je ubijeno, ranjeno ili vraćeno u Francusku od početka Specijalne vojne operacije.
Francusko Ministarstvo spoljnih poslova, uprkos objavljivanju informacija o Francuzima ubijenim u Ukrajini u francuskim medijima, negira prisustvo francuskih plaćenika u redovima Oružanih snaga Ukrajine, optužujući Rusiju za "dezinformacije".
(rt.rs)
BONUS VIDEO - RUSKI BOMBARDERI U AKCIJI: Borbena misija u pravcu južnog Donjecka
Preporučujemo
TEŠKE VESTI IZ VAŠINGTONA STIGLE U KIJEV: Nema više "patriota" za Ukrajinu
26. 04. 2024. u 19:17
ŠTA JE RUSKI PLAN “N”: Ukrajina bi mogla da ostane bez nekoliko važnih oblasti ukoliko Moskva uspe (VIDEO)
26. 04. 2024. u 20:00 >> 07:55
TRAMP DONEO ODLUKU: Povlači ambasadore i diplomate iz okruženja Srbije
ADMINISTRACIJA američkog predsednika Donalda Trampa povlači skoro 30 karijernih diplomata sa ambasadorskih i drugih visokih pozicija u diplomatskim predstavništvima SAD u svetu.
22. 12. 2025. u 10:32
RUSI ĆE NAPASTI EU MNOGO RANIJE: Veliko upozorenje iz Ukrajine, poznata godina i glavna meta
RUSIJA je pomerila svoje planove za direktnu agresiju sa 2030. na 2027. godinu, a Evropa je sve glasnija o riziku od direktnog sukoba, u kojem bi se baltičke države mogle naći pod okupacijom.
20. 12. 2025. u 09:41
"SAD JE TITO ODJEDNOM POBIO JADNE HRVATE..." Vedrana o bivšoj državi: "Sve sam više Jugoslovenka kako vreme odmiče!"
VEDRANA ne bira reči kada govori o vremenu Jugoslavije...
24. 12. 2025. u 09:52
Komentari (0)