"FAŠISTIČKA, LAŽLJIVA I ZLOČINAČKA VLADA IZRAELA": Erdogan - Potreban je pritisak međunarodne zajednice
TURSKI predsednik Redžep Tajip Erdogan apelovao je na međunarodnu zajednicu da izvrši veći pritisak na Izrael kako bi obezbedio da više humanitarne pomoći bude dopremljeno u Pojas Gaze, i dodao da će Ankara povećati količinu humanitarne pomoći koju će poslati tokom svetog muslimanskog meseca Ramazana.
Foto: AP
Erdogan je kritikovao zapadne zemlje zbog podrške Izraelu, rekavši da su dale izraelskom premijeru Benjaminu Netanjahuu priliku da izvrši ''divlje napade'' na Pojas Gaze usled njihovog ''neodlučnog stava'', prenosi Rojters.
- Šta god da uradi izraelsko rukovodstvo, ono ne može da sakrije realnost da je to ubilačka, okrutna, zločinačka, lažljiva i fašistička vlada - rekao je Erdogan.
On je istakao da su pozivi zapadnih zemalja na smirenost bili besmisleni, dok se podrška Izraelu nastavlja.
- Svi dobro znamo da dokle god traju napadi na Gazu i opsada, količina pomoći nije dovoljna. Najhitnije je da se poveća broj kamiona koji prolaze kroz prelaz Rafa. Naravno, potrebno je da se Izraelu nametne pritisak u tom smislu - rekao je turski predsednik.
Prošle sedmice, turski Crveni polumesec poslao je najveću pošiljku pomoći do sada u Gazu, otpremivši brod koji je prevozio oko 3.000 tona hrane, lekova i humanitarne opreme.
Turska, koja je oštro kritikovala Izrael zbog njegove vojne ofanzive u Gazi i podržala korake da se izraelskom rukovodstvu sudi za genocid, više puta je pozivala na prekid vatre, i poslala više od 40.000 tona humanitarne pomoći preko Egipta.
BONUS VIDEO: RUSKI SURF NA LEDU: Kako su ruski surferi ukrali santu leda
Preporučujemo
ERDOGAN DOČEKUJE PUTINA: Turska broji sitno do dolaska ruskog predsednika
12. 03. 2024. u 20:40
KATAR O PREKIDU VATRE U GAZI: Izrael i Hamas ni blizu dogovora o primirju
12. 03. 2024. u 15:59
TUŽBA PROTIV DANSKE POLICIJE: Cilj da se zaustavi izvoz oružja u Izrael
12. 03. 2024. u 19:33
"NADAMO SE DA ĆE OSTATI U SKLADIŠTU" Hrvatski ministar u panici zbog najnovijih raketa: Vučićeva Srbija i snaga naše vojske jedina tema!
SRBIJA predsednika Aleksandra Vučića i snaga naše vojske, koja je Vučićevim zalaganjem podignuta iz pepela, jedina je tema u Hrvatskoj!
10. 03. 2026. u 18:10
ŠOK ISTRAGA AMERIKANACA: Evo ko je gađao iransku školu u kojoj su poginule devojčice
AMERIČKI vojni istražitelji veruju da je verovatno da su američke snage odgovorne za napad na iransku školu za devojčice u kojem je u subotu poginulo više desetina dece, ali još nisu doneli konačan zaključak niti su završili istragu, rekli su za Rojters dvojica američkih zvaničnika.
06. 03. 2026. u 08:23
NOVI EKSPLICITNI SNIMCI MIRJANE PAJKOVIĆ: Policija sumnja KO je na snimku, drugi muškarac - odmah saslušana
RANIJE je objavljen i video za koji je deo medija napisao da je snimljen u prostorijama Vlade. Tim povodom oglasili su se iz Vlade Crne Gore, i demantovali te navode.
07. 03. 2026. u 22:55 >> 23:05
Komentari (0)