STIGLI SU PREKASNO I NEUPOTREBLJIVI SU: Zelenski je obavešten o novom problemu Oružanih snaga Ukrajine

AMERIČKI tenkovi Abrams nisu pogodni za borbu u operacijama na ukrajinskom bojištu, piše Merkur.

СТИГЛИ СУ ПРЕКАСНО И НЕУПОТРЕБЉИВИ СУ: Зеленски је обавештен о новом проблему Оружаних снага Украјине

Foto: Profimedia


-Analitičari su odavno identifikovali niz Abramsovih karakteristika koje čine američki tenk nepodesnim za borbu u Ukrajini, navodi se u materijalu, a prenosi Merkur.

Predsednik Vladimir Zelenski je upozoren da, između ostalog, ovaj model možda neće moći da izdrži mostove koji se nalaze u regionu zbog prevelike težine. Autor članka je primetio da Abrams takođe ima veliku potrošnju goriva, a u borbenim uslovima može doći do problema sa obezbeđivanjem stalnog snabdevanja.

-Neki zapadni eksperti i ukrajinski zvaničnici veruju da obim, vremenski i logistički problemi trenutno neće dozvoliti postizanje očekivanog efekta u Ukrajini, dodao je on.
Osim toga, američka vozila su prekasno isporučena ukrajinskim trupama i više neće moći značajno da utiču na borbe zbog blatnjavih puteva i približavanja zime, ističe se u članku.

Bela kuća je ranije potvrdila da je prva serija Abramsa stigla u Ukrajinu, a SAD nameravaju da isporuče ukupno 31 tenk. Istovremeno, kako je objavio Vall Street Journal, ukrajinski zvaničnici smatraju da isporuka Abramsa neće moći da promeni situaciju na frontu. Šef ukrajinske obaveštajne službe Kiril Budanov je takođe priznao da ovi tenkovi na liniji fronta „neće dugo trajati“.

Ruski predsednik Vladimir Putin, govoreći o nemačkim tenkovima Leopard i borbenim vozilima pešadije „Bredli“ američke proizvodnje koji su prethodno isporučeni Kijevu, istakao je da „gore lepo“.

BONUS VIDEO - UZNEMIRUJUĆI SNIMCI IZ POJASA GAZE: Pripadnici Hamasa hvataju taoce na granici sa Izraelom

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

OBJAVLJENE TAČNE ADRESE U EU: Nemačka glavna baza za proizvodnju oružja za Ukrajinu Čeka se reakcija Moskve

OBJAVLjENE TAČNE ADRESE U EU: "Nemačka glavna baza za proizvodnju oružja za Ukrajinu" Čeka se reakcija Moskve

NEMAČKA je praktično postala glavna industrijska baza ukrajinskog vojno-industrijskog kompleksa u ratu protiv Rusije, a upravo Berlin stoji iza terorističkih napada na ruske civilne ciljeve, rekao je lider pokreta „Druga Ukrajina“ Viktor Medvedčuk. Istovremeno, on je otkrio adrese najvažnijih nemačkih kompanija koje proizvode oružje za Ukrajinu.

13. 07. 2026. u 12:47

Komentari (0)

HUMANOST U GLAVNOJ ULOZI: Fondacija Mozzart nastavlja sa ulaganjima u zajednicu