NOVE SNEŽNE OLUJE U KALIFORNIJI: Ceo severoistok SAD-a zavejan
U KALIFORNIJI se vreme ni posle mesec dana zimskih oluja ne smiruje i ova američka država izložena je novim udarima kiše, vetra i snega, dok oluje istrovremeno pustoše severostočne oblasti SAD.
Foto: Derek Gee/The Buffalo News via AP
Američka Nacionalna meterološka služba (NWS) upozorava na opasnost od poplava u Kaliforniji, a naredbe za evakuaciju ostaju na snazi u 10 oblasti ove savezne američke države, prenosi Rojters.
Reke su već nabujale zbog oluja u prethodnom periodu i moguće je očekivati još jedan talas poplava opasnih po život "u obalskom području Kalifornije, u podnožju Sijera Nevade, u većem delu Centralne doline", precizirala je NWS.
Očekuje se da će na severoistoku SAD, u saveznim državama Pensilvanija, Njujork i Mejn, pasti do 40 centimetara snega, a u ovim oblastima će duvati vetar jačine do 72, 4 kilometra na sat, dodaje NWS.
Meterološka služba upozorava da će vidljivost na putevima biti smanjena na minimum. Putovanje u tim uslovima je "ekstremno opasno", dodala je NWS.
Preporučujemo
POTPISUJE SE ISTORIJSKI UGOVOR: Vojvodina postaje čvorište Evrope, kreće gradnja gigantske saobraćajnice (FOTO/VIDEO)
PROJEKAT Osmeh Vojvodine obuhvata izgradnju 185 km brze saobraćajnice, sa 46 mostova i 34 nadvožnjaka, čime se smanjuje vreme putovanja.
18. 03. 2026. u 09:30
KULT PREDAKA U PLAMENU MRŽNjE: 45 godina od paljenja konaka Pećke patrijaršije – Zločin koji je najavio Martovski pogrom
OVE sedmice pre tačno 45 godina, srpski narod i Srpska pravoslavna crkva zanemeli su pred prizorom koji je nagovestio decenije stradanja na Kosovu i Metohiji.
17. 03. 2026. u 19:10
EKSPLOZIV BIO SPREMAN: "Digli bismo u vazduh aerodrom na Grenlandu"
DVA MESECA pre izraelsko-američkog napada na Iran, Danska je bila spremna da oružano brani svoj suverenitet nad Grenlandom.
19. 03. 2026. u 14:12
Komentari (0)