KOMITET AMERIČKOG SENATA: Traži da kineski avioni koji idu u SAD ne lete preko Rusije
23. 02. 2023. u 23:07
PREDSEDAVAJUĆI Komiteta američkog Senata za spoljne odnose i lider republikanaca u tom telu apelovali su na administraciju predsednika SAD Džozefa Bajdena da zaustavi kineske aviokompanije i ostale neameričke avioprevoznike da nadleću Rusiju na linijama prema Americi.
Povezane vesti
SANKCIJE U ZAMENU ZA SAVEZ Straegija "Obrnuti Nikson": SAD bi ukinule sve mere protiv Rusije samo ako se Moskva okrene protiv Pekinga
SJEDINjENE Države bi mogle potpuno ukinuti sve sankcije uvedene Rusiji, ali isključivo pod jednim, krajnje političkim uslovom.
06. 01. 2026. u 19:29
TAJVAN ĆE BITI ZAUZET POSLE IRANA: Kako je rat na Bliskom istoku povezan sa tajvanskim sukobom?
BRITANSKI „Ekonomist“, u svetlu rata u Iranu, postavlja logično pitanje: da li sukob povećava rizik od kineskog napada na Tajvan?
28. 03. 2026. u 18:11 >> 16:25
EVROPA SE NAORUŽAVA DO ZUBA: Skok rasta uvoza oružja od 210% za pet godina kao pre 60 godina, Amerika i dalje dominira
EVROPA je u periodu od 2021. do 2025. godine povećala uvoz oružja za čak 210 procenata, čime je ponovo postala najveći svetski uvoznik naoružanja, prvi put od 1960-ih godina. Ovi podaci potiču iz najnovijeg izveštaja Stokholmskog međunarodnog instituta za istraživanje mira, SIPRI, koji su preneli APA i DPA.
09. 03. 2026. u 18:22
„DA LI VAM RUSIJA I KINA POMAŽU?“ Iranski ministar pred američkim novinarom dao odgovor usred rata
TOKOM video-intervjua koji su američki novinari obavili sa iranskim ministrom spoljnih poslova Abasom Aragčijem, jedno pitanje se nametnulo kao centralno.
07. 03. 2026. u 07:00
ŠOK NA GLASANJU U UN: Amerika otvoreno stala uz Rusiju i Kinu protiv Ukrajine
SJEDINjENE Države pridružile su se u četvrtak Rusiji, Kini i Nigeru u protivljenju rezoluciji koja osuđuje napade na ukrajinsku energetsku infrastrukturu kao pretnju nuklearnoj bezbednosti, koju je usvojio odbor tela UN za nuklearnu energiju, rekle su diplomate.
06. 03. 2026. u 10:08
Najnovije iz rubrike
CNN OBJAVIO DA JE IRAN PROGLASIO VELIKU POBEDU, TRAMP POLUDEO Saopštenje je velika prevara, nadležni utvrđuju da li je počinjeno krivično delo
IRAN je saopštio da je ostvario veliku pobedu i primorao Sjedinjene Američke Države da prihvate njegov plan u 10 tačaka, navodi se u saopštenju Vrhovnog saveta za nacionalnu bezbednost Irana koje su preneli državni mediji, tvrdi CNN. Tramp je na obajvu CNN-a ekspresno reagovao i optužio ih za prevaru.
08. 04. 2026. u 02:39
IZRAEL PRISTAO DA ZAJEDNO SA SAD OBUSTAVI NAPADE NA IRAN: Primirje će trajati dve nedelje, nema bombardovanja dok traju pregovori
IZRAEL je deo dvonedeljnog primirja koje je predsednik SAD Donald Tramp objavio svega sat i po pre isteka roka koji je dao Iranu da otvori Ormuski moreuz ili se suoči sa eskalacijom vojnih napada na civilnu infrastrukturu, izjavio je visoki zvaničnik Bele kuće za CNN.
08. 04. 2026. u 00:58
POSTIGNUTO PRIMIRJE IZMEĐU SAD, IZRAELA I IRANA: Trajaće dve nedelje, Iran će kontrolisati Ormuz
RAT na Bliskom istoku ušao je u 39. dan. Ultimatum koji je predsednik SAD Donald Tramp dao Iranu da prihvati pregovore zvanično ističe u sredu u 2 ujutru po srpskom vremenu. Američki predsednik je zapretio da će uništiti čitavu civilizaciju ako Teheranne prihvati dogovor.
07. 04. 2026. u 07:31 >> 00:50
TRAMP ODUSTAO OD STRAŠNOG NAPADA NA IRAN
PREDSEDNIK SAD Donald Tramp odustao je od najavljenog napada na Iran.
08. 04. 2026. u 00:47
OBRT - ŠAMAR BESNOM TRAMPU: Amerika preti genocidom, Iran im uništava baze
Iračka protivvazdušna odbrana je presrela tri drona i svi su pali u reku Tigar, prenosi Al Džazira.
08. 04. 2026. u 00:00
Xinhudžika
23.02.2023. 23:16
Šta ako uopšte ne budu leteli za SAD ? Kina je civilizacija a SAD je sklepana znamo kada i kako. Uplašili se Sarmata2 da se ne kamuflira iza Kineskih aviona. Ama, ne bi ga ni registrovali. Vratite SAD Američkom narodu !
laik
23.02.2023. 23:31
Gde je granica američkog ludila? Predlažem im da napuste Aljasku jer je kupljena od ruskog cara.
Aleksandar
24.02.2023. 08:18
Kinezi, slušajte dnevnu zapovest i javljajte se ! Ostavi bre taj mobilni !