BRITANCI U STRAHU ZBOG KINE: Volas - Preispitaćemo obezbeđenje svog vazdušnog prostora
VELIKA Britanija će preispitati obezbeđenje svog vazdušnog prostora nakon upada kineskog balona u vazdušni prostor SAD ranije ovog meseca, izjavio je danas britanski ministar odbrane Ben Volas.
Foto: EPA
Volas je rekao da će Velika Britanija i njeni saveznici razmotriti svoju bezbednost nakon kineskih upada u vazdušni prostor SAD. Novine su izvestile da će bezbednosni pregled biti iskorišćen da bi se odlučilo da li je potrebno izvršiti promene u nadzoru britanskog vazdušnog prostora.
Pomoćnik britanskog ministra transporta Ričard Holden rekao je danas za Skaj njuz da je moguće da su kineski baloni za nadzor već korišćeni iznad Britanije. Holden je istakao da je britanska vlada zabrinuta zbog onoga što se dešava jer je, kako je rekao, Kina neprijateljska država, preneo je Rojters.
Pentagon je saopštio da je borbeni avion F-16 oborio u nedelju neidentifikovani objekat iznad jezera Hjuron u američkoj državi Mičigen na granici sa Kanadom. To je bio četvrti objekat oboren iznad Severne Amerike u poslednjih nedelju dana, saopštila je guvernerka Mičigena Grečen Vitmer.
Neidentifikovani objekat na velikoj nadmorskoj visini bio je treći koji su oborili američki i kanadski borbeni avioni, nakon objekta veličine malog automobila u petak na obali Aljaske i letećeg objekta iznad Jukona u Kanadi u subotu. Veliki balon za koji je Peking priznao da pripada Kini oboren je kod obala Južne Karoline 4. februara.
BONUS VIDEO: Satelitski snimci lokacija u Turskoj u blizini epicentra zemljotresa
Preporučujemo
Trampu stigle najgore moguće vesti: Nije dobro po američkog predsednika
Podrška američkom predsedniku Donaldu Trampu pala je na najniži nivo u njegovom trenutnom mandatu, a Amerikanci su sve više nezadovoljni njegovim postupanjem sa troškovima života i ratom sa Iranom, pokazuju rezultati nove ankete Ipsosa.
28. 04. 2026. u 20:51
Srušio se avion kod glavnog grada: Poginuli svi putnici i pilot
Vazduhoplovna civilna uprava Južnog Sudana saopštila je danas da se srušio avion jugozapadno od glavnog grada Džube, pri čemu je poginulo svih 14 osoba koje su bile u letelici.
27. 04. 2026. u 16:49
Najgori greh u kući: Zašto vas prate nevolje iako se trudite da budete pravedni
OTKRIJTE koji je to najgori greh u kući koji blokira uspeh i radost. Praktični saveti za povratak mira i sloge.
01. 05. 2026. u 21:38
Komentari (0)