"RAT U UKRAJINI OSTAVLJA POSLEDICE NA AZIJU": Stoltenberg stigao u Južnu Koreju, zabrinutost NATO ne jenjava
GENERALNI sekretar NATO-a Jens Stoltenberg doputovao je danas u Južnu Koreju, prvu stanicu na azijskoj turneji, čiji je cilj jačanje veza sa saveznicima SAD u vreme rata u Ukrajini i spornih odnosa sa Kinom.
foto: Tanjug/AP Photo/Bernat Armangue
Stoltenberg se sastao u Seulu sa ministrom spoljnih poslova Parkom Đinom, a očekuje se da će se sastati i sa predsednikom Jun Suk Jeolom i ministrom nacionalne odbrane Li Jong-Supom.
- NATO je zabrinut zbog severnokorejskih "bezobzirnih" raketnih testova i programa nuklearnog oružja, dok rat u Ukrajini ostavlje posledice na Aziju - rekao je Stoltenberg na početku sastanka sa Parkom, izražavajući sumnju da Severna Koreja pruža vojnu podršku Rusiji, piše Rojters.
Oba zvaničnika su istakla "zajedničke vrednosti" između zemalja NATO-a i Južne Koreje.
- S obzirom na današnje globalne izazove bez presedana, verujemo da je solidarnost među zemljama koje dele vrednosti slobode, demokratije i vladavine prava važnija nego ikad - rekao je Park.
Stoltenberg je u intervjuu južnokorejskoj agenciji "Jonhap" rekao da su članice NATO-a pogođene problemima širom sveta, dok je Alijansa i dalje fokusirana na Evropu i Severnu Ameriku.
- Moramo da se pozabavimo ovim globalnim pretnjama i izazovima, uključujući izazove koji dolaze iz Kine, a jedan od načina da to uradimo je, naravno, bliža saradnja sa partnerima u regionu - rekao je generalni sekretar NATO-a.
Stoltenberg će sutra posjetiti Tokio, gde će razgovarati sa premijerom Fumiom Kišidom i drugim japanskim zvaničnicima.
BONUS VIDEO: SNIMCI SA MESTA PADA HELIKOPTERA U UKRAJINI: Vatrogasci i spasioci na licu mesta
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOPreporučujemo
"RAZMETANjE HRABROŠĆU": Stigao odgovor iz Rusije, Alijansi se ovo neće dopasti
29. 01. 2023. u 10:49
NEVEROVATNA IZJAVA STOLTENBERGA: Smatra da put ka miru vodi preko isporuka oružja Kijevu
25. 01. 2023. u 12:53
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"JESTE, ŠEST GODINA SMO GLUMILI PAR" Rada o vezi sa Milanom, stavila tačku na spekulaije: "Popović nas je naterao..."
"MENE je to tada smetalo, nisam se snalazila..."
07. 07. 2026. u 09:36
NOVINARKA MARIJA NAĐENA MRTVA U AUTU: Kamere snimile poslednje trenutke
GRČKU je potresla vest o iznenadnoj smrti novinarke Marije Antonijanaki, koja je pronađena mrtva u svom automobilu u Iraklionu na Kritu.
06. 07. 2026. u 10:26
"SPAVAO BIH S NjOM I OŽENIO JE!" Skandal premijera Australije sa Kajli Minog - oženio se pre 6 meseci, a sad se izvinjava
AUSTRALIJSKI premijer Entoni Albaneze uputio je nedvosmisleno izvinjenje zbog komentara o pop zvezdi Kajli Minog koje je prošle nedelje izneo tokom gostovanja u jednom podkastu. Njegove izjave izazvale su talas osuda, a kritičari su ih nazvali „potpuno neprimerenim” i poručili da „omalovažavaju funkciju premijera”, piše Bi-Bi-Si.
06. 07. 2026. u 18:21 >> 18:21
Komentari (1)