ORBAN POZIVA NA ZDRAV RAZUM: Sankcije EU prema Rusiji povećavaju energetsku krizu u Evropi
MAĐARSKI premijer Viktor Orban izjavio je danas da sankcije EU prema Rusiji nastavljaju da povećavaju energetsku krizu u Evropi i da Vlada Mađarske mora u vezi sa tim da preduzme mere da zaštiti domaćinstva od inflacije.
Foto: Profimedia
- Sankcije samo pogoršavaju energetsku krizu, ali ćemo učiniti sve da zaštitimo mađarska domaćinstva od rasta cena. To je bila glavna tema sastanka vlade u sredu - napisao je Orban na Tviteru.
Vlada Mađarske do sada je dosledno govorila protiv uvođenja sankcija EU prema Rusiji, uključujući i energetsku sferu, podseća TASS i dodaje da EU planira uvođenje 10. paketa sankcija prema Rusiji zbog napada Moskve na Ukrajinu.
BONUS VIDEO:
SNIMCI SA MESTA PADA HELIKOPTERA U UKRAJINI: Vatrogasci i spasioci na licu mesta
Preporučujemo
ORBAN PITAO NAROD, ONI SE IZJASNILI: Ogromna većina Mađara protiv sankcija Rusiji
14. 01. 2023. u 15:27
Trampu stigle najgore moguće vesti: Nije dobro po američkog predsednika
Podrška američkom predsedniku Donaldu Trampu pala je na najniži nivo u njegovom trenutnom mandatu, a Amerikanci su sve više nezadovoljni njegovim postupanjem sa troškovima života i ratom sa Iranom, pokazuju rezultati nove ankete Ipsosa.
28. 04. 2026. u 20:51
Srušio se avion kod glavnog grada: Poginuli svi putnici i pilot
Vazduhoplovna civilna uprava Južnog Sudana saopštila je danas da se srušio avion jugozapadno od glavnog grada Džube, pri čemu je poginulo svih 14 osoba koje su bile u letelici.
27. 04. 2026. u 16:49
Šta se to desilo na granici Ukrajine i Belorusije? Zelenski besan, preti komšijama: "Spremni smo!"
PREDSEDNIK je takođe najavio da Ukrajina priprema nekoliko novih paketa sankcija koji će biti uvedeni odmah i u bliskoj budućnosti.
03. 05. 2026. u 09:37
Komentari (0)