"NIJE NA DNEVNOM REDU" Merkelova jasna - "Neću učestvovati u mirovnim pregovorima o Ukrajini"
BIVŠA nemačka kancelarka Angela Merkel izjavila je u utorak da pitanje njenog verovatnog učešća u rešavanju ukrajinske krize „nije na dnevnom redu“.
Foto AP
- Ne postoji takvo pitanje - rekla je ona u intervjuu za nedeljnik Sette.
Merkelova je dodala da ne zna kako će se završiti sukob u Ukrajini.
- Jednog dana će se sve završiti pregovorima. Ratovi se završavaju za pregovaračkim stolom. Postoji razlika između nametnutog mira, koji ja, kao i drugi, ne želim, i otvorenih i prijateljskih pregovora. Ja ne želim ništa više da dodam - rekla je bivša kancelarka.
Komentarišući politiku koju je vodila prema Rusiji i Ukrajini, Merkelova je napomenula da je „u to vreme donosila odluke po logici koja joj se još uvek čini razumnom“.
- Radilo se o pokušaju da se spreči rat poput ovog. Samo zato što nismo uspeli u tome, ne znači da je bilo pogrešno pokušati - rekla je ona.
(Sputnjik)
BONUS VIDEO:
VOJNE VEŽBE U BELORUSIJI: Zajednički manevri ruskih i beloruskih snaga
Preporučujemo
NEMCI PROFITIRALI OD IZVOZA ORUŽJA: Zaradili preko devet milijardi evra
27. 12. 2022. u 21:22
RAT U UKRAJINI: Nekoliko eksplozija odjeknulo širom Dnjepropetrovska
28. 12. 2022. u 07:11 >> 01:05
VELIKO UPOZORENjE VUČIĆA: Za godinu i po dana suočićemo se sa velikim ratom, niko više ne želi da sluša drugu stranu
PREDSEDNIK Srbije Aleksandar Vučić rekao je danas, na forumu "GLOBSEC BELTALKS: Beogradski ekonomski razgovori", da više nema racionalnosti u međunarodnoj politici i da se uskoro sprema veliki sukob.
09. 12. 2025. u 20:57
NOVO REŠENjE ZA UKRAJINU: Evropa pravi plan u slučaju da se SAD povuku iz konflikta
EVROPSKE diplomate pripremaju scenario podrške Ukrajini u slučaju povlačenja SAD iz konflikta, prenosi Blumberg, pozivajući se na izvore.
07. 12. 2025. u 13:19
Završio glumu, pa radio na mešalici, rat ga udaljio od ljubavi - životni put Jova Maksića
DETINjSTVO glumca Jova Maksića oblikovalo se u maloj seoskoj sredini podno Dinare, u selu Plavno kod Knina, gde je porodica živela zbog očevog svešteničkog službovanja. Rani period života opisuje kao vreme potpune slobode i radosti, kada je gotovo čitavo selo bilo prostor za igru i maštarije. U takvoj atmosferi formirala se njegova emotivna struktura — vezanost za zajednicu, toplina porodičnih odnosa i zahvalnost za jednostavne stvari.
07. 12. 2025. u 11:41
Komentari (1)