ŠALENBERG O SAMITU OEBS: Zabrana dolaska Lavrovu „bezbednosno-politički autogol“
MINISTAR spoljnih poslova Austrije Aleksander Šalenberg, izrazio je žaljenje što nije dozvoljeno šefu ruske diplomatije Sergerju Lavrovu i njegovoj delegaciji da doputuju danas na godišnju konferenciju OEBS-a u Poljsku, ocenivši da je ta odluka „bezbednosno- politički autogol“.
Foto: EPA/VALDA KALNINA
-Za žaljenje je kada se jedna patforma, koja je služila od Hladnog rata, od 1975, ne koristi za ono za šta je bila stvorena, a to je za razgovor i u teškim vremenima, kazao je Šalenberg za javni servis Austrije ORF.
Upozorio je da se ne sme upasti u retoriku da se želi sedeti samo sa onima koji dele iste stavove.
I na sednici ministara spoljnih poslova OEBS u Lođu Šalenberg se osvrnuo na ovaj problem.
Rekao je da je važno da se dopusti dolazak predstavnicima svih država članica na tako visoki skup kao što je ovaj.
-Nemojmo uništiti jedinstvenu platformu koja je bila naš kolektivni odgovor na tenzije Hladnog rata i duboke razdore između istoka i zapada. Bez dijaloga, pregovora i saradnje neće biti održivog mira, stabilnosti i blagostanja, kazao je šef austrijske diplomatije.
Preporučujemo
PESKOV ODGOVORIO MAKRONU: U Putinovoj agendi nema razgovora sa francuskim predsednikom
01. 12. 2022. u 16:50
DOSTA SRBA ŽIVI TAMO: Prema istraživanjima, reč je o NAJNELjUBAZNIJEM gradu na svetu
30. 11. 2022. u 10:26
OTMICA PREDSEDNIKA VENECUELE Maduro se izjasnio nevinim: Ja sam pošten čovek; Kina -Niko neće biti svetski policajac; Počeo lov na izdajnike
SAD su u subotu u vojnoj akciji u Karakasu otele predsednika Venecuele Nikolasa Madura i njegovu suprugu Siliju Flores, koji su sprovedeni u Gradsku pritvorsku jedinicu u Njujorku, gde će im se suditi po optužnici za krijumčarenje narkotika. Pratimo uživo najnoviji razvoj događaja nakon dramatične američke operacije u Venecueli.
05. 01. 2026. u 08:27 >> 19:46
MADURO SE NA ENGLESKOM OBRATIO AMERIČKIM AGENTIMA: Pogledajte šta im je rekao (VIDEO)
PREDSEDNIK Venecuele Nikolas Maduro je helikopterom stigao na Menhetn, nakon čega je konvojem prebačen u Pritvorski centar (MDC) u Bruklinu, ozloglašeni zatvor opisan kao „odvratan“ sa „zastrašujućim“ uslovima. Tamo su ostali pevač R. Keli, Gislejn Maksvel i Sem Bankman-Frid.
04. 01. 2026. u 08:58
AKO VAM AUTO PROKLIZA: Savet automobiliste koji može spasiti živote - kako bezbedno voziti po SNEGU
ČEDOMIR Brkić objasnio je kako vozači treba da pravilno očiste automobile nakon snežnih padavina, ali i kako da voze, upravljaju i ponašaju se u saobraćaju.
05. 01. 2026. u 19:27
Komentari (1)