ZELENSKI APELOVAO NA UKRAJINCE: Smanjite potrošnju struje, isključite reklame i nepotrebnu rasvetu
VLADIMIR Zelenski nazvao je prisilnim prekidima struje u Ukrajini i pozvao gradonačelnike da prate potrošnju struje, jer sada „nije vreme za svetle izloge i natpise“.
Foto: EPA
On je pozvao građane Ukrajine da „vrlo svesno troše struju“ i ograniče upotrebu energetski intenzivne opreme.
-Želeo bih posebno da apelujem na lidere zajednica i gradonačelnike naših gradova: molimo vas da vodite računa da se energija ne troši. Sada definitivno nije vreme za svetle izloge i natpise. Potreban nam je veoma pažljiv odnos prema potrošnji energije u javnom prostoru, dodao je Zelenski.
Napadi na ukrajinsku infrastrukturu Oružanih snaga Rusije počeli su 10. oktobra - dva dana nakon terorističkog napada na Krimski most, iza kojeg, prema navodima ruskih vlasti, stoje ukrajinske specijalne službe.
Kako je rekao predsednik Vladimir Putin, eksplozija na mostu stavila je Kijev u rang sa najodvratnijim terorističkim grupama i „naprosto je nemoguće ostaviti takve zločine bez odgovora“.
Napadi se vrše na energetske, odbrambene, vojne komandne i komunikacione objekte širom zemlje, od Harkova i Kijeva do Lavova i Ivano-Frankivska, izazivajući velike nestanke struje.
Preporučujemo
RAT U UKRAJINI Zaribale američke haubice M777; Žestoke borbe kod Soledara, predah pred ofanzivu kod Hersona i Limana
23. 10. 2022. u 08:00 >> 00:26
SUKOB NAM JE PRED VRATIMA Rute upozorava: Mi smo sledeća meta Rusije
RUSIJA bi mogla da bude spremna da upotrebi vojnu silu protiv NATO-a u narednih pet godina, smatra generalni sekretar NATO-a Mark Rute.
11. 12. 2025. u 15:46 >> 16:40
OSUĐENI ZA UBISTVO STARCA U ZATVORU PADINSKA SKELA: Zrna saosećanja nemaju, izrečene višegodišnje kazne
SREĆKO Stefanović (22), Saša Stanković (22) i Dalibor Petrović (24) oglašeni su danas krivim u Višem sudu u Beogradu za teško ubistvo Stanimira Brajkovića (74) na bezobziran i nasilnički način u zatvoru Padinska Skela početkom februara 2024. godine. Ovom prvostepenom presudom Stefanović je osuđen na 19 godina zatvora, a Stanković i Petrović na po 18 godina.
11. 12. 2025. u 16:22
"STIGLI SRPSKI HULIGANI!" Austrijska policija plaši građane po ulicama Graca zbog navijača Zvezde
Šturm Grac i Crvena zvezda igraju utakmicu u Ligi Evrope, a pred taj meč austrijska policija je uradila nešto nesvakidašnje.
11. 12. 2025. u 16:15
Komentari (0)