OSAM LJUDI USPELO DA IZAĐE: Najmanje 49 osoba zarobljeno na dubini od 300 metara nakon eksplozije u rudniku u Turskoj
NAJMANjE 49 rudara zarobljeno je danas ispod zemlje nakon eksplozije u rudniku u Bartinskom vilajetu na severu Turske koju je, kako se sumnja, izazvao transformator, saopštio je guverner Nurtač Arslan.
Foto Tanjug
Kako je precizirao za tursku agenciju Anadolija, 44 osobe su zarobljene na dubini od 300 metara, a pet na dubini od 350 metara od ulaza u rudnik.
Osam osoba je uspelo da izađe iz rudnika, dodao je Arslan.
Eksploziju je izazvao transformator u rudniku, koji je u vlasništvu turske državne kompanije za proizvodnju kamenog uglja, saopštila je turska Uprava za katastrofe.
Do eksplozije je došlo 300 metara ispod ulaza u rudnik.
Prethodno je televizija A Haber, koja se poziva na lokalne vlasti, na licu mesta, objavila da se na dubini od 300 metara nalazilo 115 rudara, prenose RIA Novosti.
BONUS VIDEO: ROĐENDANSKO IZDANjE NOVOSTI: U nedelju, 16. oktobra
Preporučujemo
AMERIKANCI PIŠU: Srbija prva nabavila hipersonične balističke rakete u Evropi, revolucija u povećanju vatrene moći (FOTO)
FOTOGRAFIJE koje prikazuju lovački avion MiG-29 Ratnog vazduhoplovstva Srbije sa dve balističke rakete CM-400AKG kineske proizvodnje ukazuju na to da je Srbija postala drugi strani korisnik ovog tipa raketa, što značajno menja ranije veoma ograničene udarne mogućnosti ovih aviona, piše američki specijalizovani magazin "Militari voč" u tekstu pod nazivom "Prve hipersonične balističke rakete u Evropi: Srpski lovci MiG-29 integrisali kinesko naoružanje za revolucionarno povećanje vatrene moći".
11. 03. 2026. u 16:26
HAOS U CRNOGORSKOM PARLAMENTU: Prekinuta sednica, poslanici DPS-a opkolili sto predsedavajućeg
SEDNICA Skupštine Crne Gore prekinuta je danas nakon što je predsedavajući u tom momentu potpredsednik parlamneta Boris Pejović (PES) oduzeo reč poslanici opozicione Demokratske partije socijalista Aleksandri Vuković Kuč.
11. 03. 2026. u 17:06
"U HRVATSKOJ IRANSKA TERORISTIČKA JAZBINA" Milanović ljut na Izraelca: "Braco, ovo je Zagreb - ne Tel Aviv!"
PREDSEDNIK Hrvatske Zoran Milanović komentarisao je navode izraelskog ambasadora Gerija Korena da se usred Zagreba nalazi teroristička jazbina u iranskoj ambasadi.
11. 03. 2026. u 13:59
Komentari (0)