SAMIT U TEHERANU: Putin zahvalio Erdoganu na posredovanju u pregovorima o žitu
PREDSEDNIK Rusije Vladimir Putin zahvalio je danas predsedniku Turske Redžepu Tajipu Erdoganu na naporima kada je u pitanju posredovanje u rešavanju problema izvoza žita preko Crnog mora i snabdijevanju hranom.
Foto Tanjug/AP
-Hvala Vam na naporima za posredovanje i omogućavanju platforme u Turskoj za pregovore u vezi sa snabdevanjem hranom i izvozom žita preko Crnog mora. Zahvaljujući Vašem posredovanju, ostvarili smo napredak. Još uvek nisu rešeni svi problemi, ali je dobro što ima napretka, kazao je Putin, prenela je Anadolija.
Putin se s Erdoganom sastao u Teheranu, glavnom gradu Irana, u koji je doputovao kako bi prisustvovao trilateralnom sastanku u Astana formatu posvećenom situaciji u Siriji.
Ruski predsednik je podsetio da se s Erdoganom skoro godinu danas nije mogao sastati licem u lice, ali da su razgovarali telefonom.
Dodao je da su ruska i turska strana u stalnom kontaktu.
-Naši odnosi se razvijaju uprkos svemu. Obim bilateralne trgovine raste u značajnoj meri, rekao je Putin.
Preporučujemo
PUTIN O ULOZI ZAPADA: Amerikanci i zapadne zemlje imaju destruktivan pristup Siriji
19. 07. 2022. u 20:33
"VI STE ČOVEK U OČAJNOM POLOŽAJU" Orban uputio brutalnu poruku Zelenskom: Svako će dobiti ono što zaslužuje
MAĐARSKI premijer Viktor Orban uputio je poruku ukrajinskom predsedniku Vladimiru Zelenskom na društvenoj mreži Iks u kojoj navodi da mu se čini da "nećemo moći da dođemo do razumevanja".
22. 01. 2026. u 17:27
TRAMP SAOPŠTIO UDARNU VEST O GRENLANDU U DAVOSU
PREDSEDNIK SAD Donald Tramp rekao je da neće koristiti silu protiv Grenlanda.
21. 01. 2026. u 15:13
KOLINDA SKOČILA U LEDENO MORE: "Vidi se da iz aviona da je AI" - mnogi ne veruju njenom snimku sa Antartika (VIDEO)
BIVŠA predsednica Hrvatske Kolinda Grabar-Kitarović skočila je u ledeno more na Antartiku, a snimak tog skoka objavila je na svom nalogu na društvenoj mreži Instagram.
22. 01. 2026. u 10:10
Komentari (0)