"SRAM VAS BILO, GOSPODO" Ruski diplomata besan zbog poteza Amerikanaca, odgovorio na prljavi potez
PREDSEDNIK Međunarodnog komiteta Saveta Federacije Rusije Grigorij Karasin kritikovao je danas pokušaje zapadnih tajnih službi da otvoreno regrutuju ruske diplomate u Sjedinjenim Američkim Državama i Evropskoj uniji.
Foto: Shutterstock/Ilustracija/Jutjub/VMESTE-RF
- Takođe, ispostavilo se da ispred naše ambasade u Vašingtonu dele kartice sa kontaktima FBI u nadi da će neko od naših službenika pristati na saradnju i izdati svoju zemlju. Napominjem da se takva aktivnost primećuje oko svih naših ambasada u Evropskoj uniji. Zapadne tajne službe učinile su da lepo ponašanje ostane prošlost i ne zaustavljaju se na otvorenim pokušajima regrutovanja - napisao je Karasin na Telegramu, prenosi agencija TASS.
Kako je rekao Karasin, tako nespretan rad, nezapamćen je čak i u najgorim godinama hladnog rata.
- Sram vas bilo, gospodo - dodao je on.
Ranije je ruski ambasador u SAD Anatolij Antonov izjavio da je dobio pismo u kojem ga pozivaju da se suprotstavi ruskom rukovodstvu.
Rusija je 24. februara pokrenula specijalnu operaciju u Ukrajini. Predsednik Vladimir Putin rekao je da je njen cilj "zaštita ljudi koji su bili izloženi genocidu od strane režima u Kijevu osam godina".
Prema ruskom Ministarstvu odbrane, glavni zadaci prve etape su već završeni – borbeni potencijal Ukrajine je značajno smanjen. Glavni cilj sada je oslobođenje Donbasa.
BONUS GALERIJA: Čečenski specijalci na defileu u Groznom
BONUS VIDEO: POGLEDAJTE DEJSTVO RUSKE AVIJACIJE - Napad na utvrđene položaje ukrajinske vojske
Preporučujemo
RAT U UKRAJINI: Katastrofalni gubici Kijeva u Severodonjecku; Zeman zabranio odlazak čeških plaćenika (VIDEO)
08. 06. 2022. u 07:16 >> 22:47
AMERIKANAC IZ IZJUMA: Nisam mogao da zamislim da Ukrajinci pucaju na svoj narod (VIDEO)
08. 06. 2022. u 18:32
ZAŠTO BLOKADERI HOĆE DA UBIJU VUČIĆA? Nešić i Vučićević o monstruoznim planovima (VIDEO)
BLOKADERI hoće da ubiju predsednika Aleksandra Vučića zato što im smeta Srbija kakva jeste i zato što su svesni da ni za 100 godina ne mogu da urade ono što Vučić uradi za dva dana, ističu glavna urednica portala "Novosti" Andrijana Nešić i predsednica Asocijacije novinara Srbije (ANS) Ivana Vučićević.
26. 02. 2026. u 11:01
CEO REGION JE ZGROŽEN! Evo šta je uradila takmičarka lažne države Kosovo kada je videla Srpkinju na pobedničkom postolju
BRUKA i sramota na jednom od evropskih takmičenja u tekvondou za mlade u Sarajevu!
25. 02. 2026. u 11:35
JOŠ MU SE BORE ZA ŽIVOT: Simptomi bolesti zbog koje je hospitalizovan Dačić - početak je "veoma običan"
MINISTAR unutrašnjih poslova Ivica Dačić juče je u teškom zdravstvenom stanju hitno smešten u bolnicu i priključen na aparate.
26. 02. 2026. u 16:26
Komentari (1)