RUSKI I KINESKI BOMBARDERI ISPRATILI BAJDENA: Leteli pored Japana za vreme posete predsednika SAD (VIDEO)
VAZDUHOPLOVNE snage Rusije i Kine sprovele su zajedničke patrole iznad Japanskog i Istočnokineskog mora, u kojima su učestvovali strateški bombarderi Tupoljev Tu-95 i Ksijan H-6, kineska verzija Tupoljeva Tu-16.
Foto: Printscreen
Zajednička patrola ruskih i kineskih aviona iznad Japanskog i Istočnog kineskog mora trajala je 13 sati i u njoj su učestvovali ruski strateški bombarderi „Tu-95” i kineski avioni „Ksijan H-6”, navodi se u saopštenju ruskog Ministarstva odbrane.
Avioni japanskih i južnokorejskih vazduhoplovnih snaga pratili su ruske i kineske letelice tokom dela vežbe, stoji u saopštenju.
Japanski ministar odbrane ocenio je vežbu kao provokaciju.
Prajs: Partnerstvo Kine i Rusije "živo i zdravo"
Portparol Stejt departmenta Ned Prajs izjavio je da zajednička patrola ruskih i kineskih borbenih aviona u blizini vazdušnog prostora Japana tokom posete predsednika SAD Džozefa Bajdena toj zemlji pokazuje da je njihovo partnerstvo "živo i zdravo".
Manevri su verovatno bili planirani unapred, dodao je Prajs na konferenciji za novinare, prenosi Rojters.
Kinesko Ministarstvo odbrane potvrdilo je održavanje zajedničke vazdušne patrole nad Japanskim i Istočnim kineskim morem i iznad zapadnog Pacifika, nazivajući to delom godišnje vojne vežbe.
BONUS VIDEO: ZAJEDNIČKA PATROLA RUSA I KINEZA: Avioni iznad Japanskog i Istočnokineskog mora
Preporučujemo
KINA ZAPRETILA BAJDENU I AMERICI: Ne potcenjujte nas, spremni smo da se branimo
23. 05. 2022. u 16:52
KINA JOŠ JEDNOM AMERICI ODLUČNO REKLA NE: Tajvan ne može da učestvuje na skupštini SZO
21. 05. 2022. u 23:25
PAKAO U DUBAIJU! Iranci pogodili Burdž el Arab, simbol luksuza i jedan od najpoznatijih hotela na svetu (VIDEO)
IRANSKI dron pogodio je i hotel sa pet zvezdica Burdž el Arab u Dubaiju.
28. 02. 2026. u 23:12
EKSPLOZIJE U DUBAIJU, DOHI, TEL AVIVU: Iran potvrdio smrt Hamneija (FOTO/VIDEO)
IZRAEL i SAD izvele su napad na Iran. U Teheranu su odjeknule detonacije, a kasnije su čule i u drugim mestima. Kako je rečeno, cilj napada je eliminisanje neposrednih pretnji koje dolaze od iranskog režima. Operacija bi, prema pisanju medija, mogla da traje nekoliko dana. U celoj zemlji proglašeno vanredno stanje. SAD su operaciju nazvale "Epski bes".
28. 02. 2026. u 10:41 >> 22:21
SMEH DO SUZA: Pitali Hrvate da li znaju srpske reči - "Nikada neću pogoditi!" (VIDEO)
"LEBLEBIJA bi mogla biti karoserija."
27. 02. 2026. u 21:41
Komentari (0)