BAJDEN STAVIO PARAF: Ukrajina dobija pomoć od gotovo 40 milijardi dolara
AMERIČKI predsednik Džozef Bajden potpisao je danas zakon o pružanju pomoći Ukrajini od gotovo 40 milijardi dolara u okviru nastojanja da pojača vojnu podršku toj zemlji zbog napada Rusije, saopštila je Bela kuća.
Džozef Bajden / Foto AP
Bajden je zakon potpisao dok boravi u Seulu gde se sastao sa novim južnokorejskim predsednikom Jun Suk-jeolom, prenosi Rojters.
Ta mera prethodno je usvojena u Kongresu, a zatim prosleđena na potpisivanje predsedniku Bajdenu, navodi AP.
BONUS VIDEO:
PREDAJA PRIPADNIKA "AZOVA": Ukrajinski vojnici napuštaju "Azovstalj"
Preporučujemo
ŠTA ČEKA BORCE IZ AZOVSTALjA? Iz Donjecka stigao surov predlog - "Narod to zahteva"
21. 05. 2022. u 13:29
RAT U UKRAJINI: Vojska DNR eliminisala 23 ukrajinska vojnika; Zelenski naložio povlačenje iz "Azovstalja" (VIDEO)
21. 05. 2022. u 07:18 >> 14:24
(MAPA) OFANZIVA NA DONBAS: Situacija na istoku Ukrajine, u okruženju kod Limana 1.000 pripadnika VSU
21. 05. 2022. u 00:55 >> 02:09
"VI STE ČOVEK U OČAJNOM POLOŽAJU" Orban uputio brutalnu poruku Zelenskom: Svako će dobiti ono što zaslužuje
MAĐARSKI premijer Viktor Orban uputio je poruku ukrajinskom predsedniku Vladimiru Zelenskom na društvenoj mreži Iks u kojoj navodi da mu se čini da "nećemo moći da dođemo do razumevanja".
22. 01. 2026. u 17:27
TRAMP SAOPŠTIO UDARNU VEST O GRENLANDU U DAVOSU
PREDSEDNIK SAD Donald Tramp rekao je da neće koristiti silu protiv Grenlanda.
21. 01. 2026. u 15:13
KOLINDA SKOČILA U LEDENO MORE: "Vidi se da iz aviona da je AI" - mnogi ne veruju njenom snimku sa Antartika (VIDEO)
BIVŠA predsednica Hrvatske Kolinda Grabar-Kitarović skočila je u ledeno more na Antartiku, a snimak tog skoka objavila je na svom nalogu na društvenoj mreži Instagram.
22. 01. 2026. u 10:10
Komentari (1)