DMITRIJ PESKOV: Da Vašington zaista želi mir, ne bi slao oružje Kijevu
SAD ne bi snabdevale Kijev oružjem ako zaista žele mir u Evropi, saopštio je portparol Kremlja Dmitrij Peskov.
Foto: EPA
Na pitanje šta bi moglo da natera Amerikance da prestanu da potpiruju tenzije u Ukrajini slanjem oružja Kijevu, Peskov je rekao da bi, prema njegovom mišljenju, to bila "želja da se promovišu mir i stabilnost u Evropi".
- Osim toga, i ohrabrivanje Ukrajine da poštuje uslove koje je Rusija prilično jasno formulisala - naveo je Peskov.
Foto: Sergei Karpukhin/Pool photo via AP
Predsednik SAD Džozef Bajden saopštio je juče odluku da se Kijevu pruži vojna pomoć u vrednosti od 800 miliona dolara, uključujući 11 helikoptera "Mi-17", 200 oklopnih transportera, 18 haubica promera 155 milimetara, 40 artiljerijskih granata, 300 baraža municije "svičblejd", 500 projektila za bacače raketa "džavelin" i hiljade drugih protivtenkovskih sistema, podseća TASS.
BONUS VIDEO:
Dirljiv susret oca sa decom u Mariupolju: Nisu se videli mesecima, a onda su pokuljale emocije
Preporučujemo
PUTIN NE ODBIJA SASTANAK SA ZELENSKIM: Peskov - "Potrebna je priprema nacrta sporazuma"
14. 04. 2022. u 12:54
PAKAO U DUBAIJU! Iranci pogodili Burdž el Arab, simbol luksuza i jedan od najpoznatijih hotela na svetu (VIDEO)
IRANSKI dron pogodio je i hotel sa pet zvezdica Burdž el Arab u Dubaiju.
28. 02. 2026. u 23:12
EKSPLOZIJE U DUBAIJU, DOHI, TEL AVIVU: Iran potvrdio smrt Hamneija (FOTO/VIDEO)
IZRAEL i SAD izvele su napad na Iran. U Teheranu su odjeknule detonacije, a kasnije su čule i u drugim mestima. Kako je rečeno, cilj napada je eliminisanje neposrednih pretnji koje dolaze od iranskog režima. Operacija bi, prema pisanju medija, mogla da traje nekoliko dana. U celoj zemlji proglašeno vanredno stanje. SAD su operaciju nazvale "Epski bes".
28. 02. 2026. u 10:41 >> 22:21
SMEH DO SUZA: Pitali Hrvate da li znaju srpske reči - "Nikada neću pogoditi!" (VIDEO)
"LEBLEBIJA bi mogla biti karoserija."
27. 02. 2026. u 21:41
Komentari (0)