MOSKVA UPOZORAVA ZAPAD: Američka i vozila NATO su legitimne mete u Ukrajini
RUSIJA će američka i vozila NATO koja prevoze oružje na ukrajinskoj teritoriji smatrati legitimnim vojnim metama, saopštio je zamenik ministra spoljnih poslova Rusije Sergej Rjabkov.
Foto AP
Svaki pokušaj Zapada da nanese značajnu štetu ruskoj vojsci ili njenim saveznicima u Ukrajini biće „oštro suzbijan“, dodao je on u intervjuu za TASS.
Amerikancima i njihovim zapadnim saveznicima pružena je prilika da shvate da će njihovi pokušaji da uspore rusku specijalnu operaciju i da nanesu maksimalnu štetu ruskoj vojsci i njenim saveznicima biti oštro zaustavljeni, saopštio je Rjabkov, prenosi TASS.
Poljska je poslala više od 100 tenkova i BVP-1 Ukrajini. Konvoj sa poljskim tenkovima T-72M primećen je u blizini granice sa Ukrajinom.
Američka administracija odobrila je novi paket vojne pomoći Ukrajini od 750 miliona dolara.
Predstojeće isporuke iz sastava američkih oružanih snaga uključivaće prebacivanje haubičke artiljerije ukrajinskoj vojsci.
BONUS VIDEO - RUSKI HELIKOPTERI U AKCIJI: Pogledajte kako su uništili utvrđene položaje ukrajinske vojske
Preporučujemo
VAŠINGTON POST TVRDI: Ruska služba spremala scenario sa atentatom na Orbana
RUSKA Spoljna obaveštajna služba (SVR) navodno je razmatrala planove za uticaj na izbore u Mađarskoj, uključujući i insceniranje atentata na premijera Viktora Orbana, u cilju jačanja podrške Orbanu, pokazuje interni dokument do kojeg su došle evropske službe bezbednosti, piše danas Vašington post (WP).
21. 03. 2026. u 13:35
KULT PREDAKA U PLAMENU MRŽNjE: 45 godina od paljenja konaka Pećke patrijaršije – Zločin koji je najavio Martovski pogrom
OVE sedmice pre tačno 45 godina, srpski narod i Srpska pravoslavna crkva zanemeli su pred prizorom koji je nagovestio decenije stradanja na Kosovu i Metohiji.
17. 03. 2026. u 19:10
MILEO AUTO-PUTEM: Policajci bili u čudu kad su videli KO je za volanom (VIDEO/FOTO)
KADA su zbog spore vožnje na auto-putu zaustavili automobil marke Dodž, policajci iz Ogdena u američkoj saveznoj državi Juta, pomislili su da je vozaču pozlilo.
22. 03. 2026. u 22:25
Komentari (0)