ERDOGAN ŠALJE ČAVUŠOGLUA U POSREDNIČKU MISIJU: Turski ministar putuje u Kijev i Moskvu

15. 03. 2022. u 19:11

PREDSEDNIK Turske Redžep Tajip Erdogan saopštio je danas da će poslati ministra spoljnih poslova Mevluta Čavušoglua u Moskvu i Kijev u sredu i četvrtak u sklopu posredničkih napora Ankare da obezbedi prekid vatre u Ukrajini.

ЕРДОГАН ШАЉЕ ЧАВУШОГЛУА У ПОСРЕДНИЧКУ МИСИЈУ: Турски министар путује у Кијев и Москву

Foto: EPA

Erdogan je to saopštio tokom obraćanja koji su prenosili turski mediji nakon tročasovnog sastanka vlade, prenosi Rojters.

Čavušoglu je izjavio danas da se trenutno vode razgovari i sa Moskvom i sa Kijevom, kako bi se evakuisalo 100 turskih državljana iz opkoljenog ukrajinskog grada Mariupolja.

Čavušoglu je rekao da je Turska do sada evakuisala 14.800 svojih državljana iz Ukrajine, navodi Rojters.
 

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
OSUĐENI ZA UBISTVO STARCA U ZATVORU PADINSKA SKELA: Zrna saosećanja nemaju, izrečene višegodišnje kazne

OSUĐENI ZA UBISTVO STARCA U ZATVORU PADINSKA SKELA: Zrna saosećanja nemaju, izrečene višegodišnje kazne

SREĆKO Stefanović (22), Saša Stanković (22) i Dalibor Petrović (24) oglašeni su danas krivim u Višem sudu u Beogradu za teško ubistvo Stanimira Brajkovića (74) na bezobziran i nasilnički način u zatvoru Padinska Skela početkom februara 2024. godine. Ovom prvostepenom presudom Stefanović je osuđen na 19 godina zatvora, a Stanković i Petrović na po 18 godina.

11. 12. 2025. u 16:22

Komentari (0)

RADINA ŠOK ISPOVEST Grand je Milana terao da peva na dan sahrane - otac mu je poginuo, ujak mu je bio očinska figura