FRANCUSKI NOVITETI U NOVOJ GODINI: Zabranjeno uništavanje neprodate robe, ubijanje muških pilića i kastriranje prasića
FRANCUZE od nove godine čekaju mnoge novosti, a među njima su i zabrane uništavanja neprodatih neprehrambenih proizvoda, ubijanja muških pilića i kastriranja prasića bez anestezije.
Foto: EPA
Velike kazne od 1. januara predviđene su za sva preduzeća koja uništavaju neprodatu robu koja se ne koristi u prehrambene svrhe. To se odnosi na elektronske proizvode, tekstil, nameštaj, sredstva za higijenu i slično. Na ovaj način, godišnje se izgubi dve milijarde evra. Nove mere namenjene su protiv rasipanja, a ko se baš namerio da uništava, moraće to da uradi isključivo recikliranjem.
Francuska se od Nove godine, takođe, pridružuje Nemačkoj u zaštiti muških tek izleglih pilića, zabranom njihovog uništavanja, mlevenjem ili ubijanjem gasom. Procenjuje se da svake godine na ovaj način strada 50 miliona muških pilića, jer se smatraju nerentabilnim. Čuvaju se samo buduće koke koje nose jaja. Od sada će biti samo dozvoljena posebna tehnika utvrđivanja pola u jajetu.
Takođe, biće zabranjena i kastracija prasića naživo, bez anestezije. Moći će da se koristi i vakcina koja zaustavlja proizvodnju steroida zbog kojih meso nekima koji ga konzumiraju ima neprijatan miris.
BONUS VIDEO:
EKSKLUZIVNO! NOVOGODIŠNjI INTERVJU PREDSEDNIKA VUČIĆA ZA "NOVOSTI"
VENECUELA POSLE AGRESIJE: Tramp šalje Madura u logor Gvantanamo, preti mu smrna kazna; Rodriges prkosi Trampu (FOTO/VIDEO)
U GLAVNOM gradu Venecuele, Karakasu, odjeknule su eksplozije, a grad su u niskom letu nadletali avioni, javljaju svetski mediji. Američki predsedik Donald Tramp objavio je da je predsednik Venecuele Nikolas Maduro uhvaćen zajedno sa suprugom i prebačen iz zemlje.
03. 01. 2026. u 07:45 >> 21:46
RUSI ĆE NAPASTI EU MNOGO RANIJE: Veliko upozorenje iz Ukrajine, poznata godina i glavna meta
RUSIJA je pomerila svoje planove za direktnu agresiju sa 2030. na 2027. godinu, a Evropa je sve glasnija o riziku od direktnog sukoba, u kojem bi se baltičke države mogle naći pod okupacijom.
20. 12. 2025. u 09:41
U VENECUELI 4.000 HRVATA : Strah, svuda tišina puna tenzije
U VENECUELI živi 4.000 osoba hrvatskog porekla koje posle noćašnjeg američkog napada na glavni grad Karakas, zatvorene u kućama, čekaju dalji razvoj događaja, rekla je u subotu Hini predstavnica hrvatske zajednice u toj južnoameričkoj zemlji.
03. 01. 2026. u 18:47
Komentari (0)