NASTRADALE U SAOBRAĆAJNOJ NESREĆI: Godišnjica pogibije Bajdenove prve supruge i ćerke
PREDSEDNIK Sjedinjenih Država Džo Bajden, posetom groblju u katoličkoj crkvi u Delaveru, danas je obeležio 49. godišnjicu smrti prve supruge i ćerke, koje su poginule u automobilskoj nesreći.
Foto Tanjug/AP
Bajdenova prva supruga Neilija i 13-mesečna ćerka Naomi poginule su nedugo nakon što je Bajden izabran za senatora 1972. godine. Sinovi Bo i Hanter, koji su u vreme nesreće imali četiri i tri godine, bili su teško povređeni, prenosi Glas Amerike.
Porodična tragedija bila je jedan od ključnih trenutaka koji je oblikovao Bajdenov lični život i karijeru, navodi agencija AP.
Bajden je 1977. godine oženio Džil Džejkobs, s kojom ima ćerku Ešli.
Obe su mu se pridružile danas u crkvi, kao i sin Hanter sa porodicom. Bo je preminuo od tumora na mozgu 2015. godine.
Preporučujemo
PLAKAO DOK JE GLEDAO SNIMAK: Učesnik nereda na Kapitolu dobio više od pet godina zatvora
17. 12. 2021. u 23:24
SUKOB NAM JE PRED VRATIMA Rute upozorava: Mi smo sledeća meta Rusije
RUSIJA bi mogla da bude spremna da upotrebi vojnu silu protiv NATO-a u narednih pet godina, smatra generalni sekretar NATO-a Mark Rute.
11. 12. 2025. u 15:46 >> 16:40
OSUĐENI ZA UBISTVO STARCA U ZATVORU PADINSKA SKELA: Zrna saosećanja nemaju, izrečene višegodišnje kazne
SREĆKO Stefanović (22), Saša Stanković (22) i Dalibor Petrović (24) oglašeni su danas krivim u Višem sudu u Beogradu za teško ubistvo Stanimira Brajkovića (74) na bezobziran i nasilnički način u zatvoru Padinska Skela početkom februara 2024. godine. Ovom prvostepenom presudom Stefanović je osuđen na 19 godina zatvora, a Stanković i Petrović na po 18 godina.
11. 12. 2025. u 16:22
OVO JE STRAŠNO! Uznemirena Bilja otkrila gde je Aca bio u vreme MASAKRA - pevač mesecima u Australiji
PEVAČICA Biljana Jevtić oglasila se povodom terorističkog napada koji se dogodio u Sidneju. Njen suprug, pevač Aleksandar Aca Ilić, poslednja tri meseca proveo je upravo u tom gradu.
14. 12. 2025. u 19:24
Komentari (1)