"SPREMNI SMO DA RASPOREDIMO NUKLEARNO ORUŽJE": Belorusija ima odgovor na NATO pretnje
BELORUSIJA je spremna za razmeštanje nuklearnog oružja u slučaju NATO pretnji, izjavio je danas beloruski ministar spoljnih poslova Vladimir Makej.
Foto: Nikolay Petrov/BelTA Pool Photo via AP/Jutjub/Military Update 7M
- Ono što je predsednik Aleksandar Lukašenko rekao je da razmatramo mogućnost raspoređivanja nuklearnog oružja na beloruskoj teritoriji kao jedan od mogućih odgovora na buduće akcije Severnoatlanske alijanse na teritoriji Poljske - prenela je beloruska agencija Belta izjavu Makeja.
Lukašenko je ranije rekao da je Belorusija ponudila Moskvi da na njenoj teritoriji postavi nuklearno oružje, ukoliko NATO postavi atomsko oružje u Poljskoj.
BONUS VIDEO: PO PRVI PUT - Ruski mirovnjaci uvežbavaju taktiku "driftovanja" minobacača u Nagorno-Karabahu
Preporučujemo
AKO POČNE RAT, TE ZEMLjE ĆE BITI ZBRISANE: Strašno upozorenje beloruskog generala
18. 12. 2021. u 08:33
"SRPSKA SE TRUBA S KOSOVA ČUJE" ZA POBEDNIKA MATEJU: Oboren rekord na Gazivodama - Stotine mladića i devojaka plivalo za Časni krst (VIDEO)
PLIVANjE za Časni krst održano je tradicionalno na jezeru Gazivode. Ovogodišnji pobednik je Mateja Kasalović.
19. 01. 2026. u 13:55
KALINKA JE IMALA 14 GODINA KAD JE BRUTALNO UBIJENA: Otac 30 godina istraživao zločin, svi ga smatrali ludim - prava istina je šokirala svet!
ANDRE Bamberski je penzioner, a tri decenije života je posvetio razotkrivanju smrti svoje ćerke.
19. 01. 2026. u 13:58
MIRA ADANjA POLAK PRODALA SVU IMOVINU Nije ostalo ništa: "Sve što je moglo da se proda, prodala sam..."
PRIVATNOST nikada nije delila sa širokim auditorijumom...
20. 01. 2026. u 09:05
Komentari (1)