POPUCALI PROZORI, SRUŠENA VRATA: Slike nakon napada na rezidenciju iračkog premijera (FOTO)
IRAČKI premijer Mustafa al Kadimi ostao je nepovređen u noćašnjem napadu projektilom na njegovu rezidenciju u Bagdadu, saopštila je danas iračka vojska.
Foto: Tanjug/AP
Kako je saopštilo ministarstvo, oborena su dva od tri uključena drona. Jedan od dronova udario je u premijerovu kuću u jako utvrđenoj zelenoj zoni Bagdada, u kojoj se nalaze strane ambasade i vladine kancelarije. Na sreću, ostao je nepovređen.
U međuvremenu su se pojavile fotografije rezidencije premijera koja je oštećena tokom sinoćneg napada.
Podsetimo, šest pripadnika Kadimijevog obezbeđenja koji su bili stacionirani ispred rezidencije je povređeno tokom napada.
BONUS VIDEO:
KRAJ NA VEŠALIMA: Najveće suđenje 20. veka ratnim zločincima održano je u Nirnbergu
Preporučujemo
POKUŠAJ UBISTVA PREMIJERA IRAKA: Ispaljeni projektili na rezidenciju u Bagdadu
07. 11. 2021. u 08:41
MOĆNA SEVERNA KOREJA: Kimovi artiljerci uvežbavali gađanje kroz takmičenje
07. 11. 2021. u 00:17
TAJNO RUSKO ORUŽJE: Američki mediji o novom avionu za osmatranje i navođenje (VIDEO)
06. 11. 2021. u 19:31
"TA KUĆA JE STVARNO UKLETA" Majci i ocu prerezao grkljan, pa sebi isekao vene: Novi detalji porodične tragedije u Čačku
PRVI rezultati istrage tragedije koja je otkrivena u subotu ujutru u porodičnoj kući u blizini „Slobodine“ raskrsnice u Čačku, govore da je Vladimir Čarapić (47) nožem preklao vrat svojoj majci Mili (72), a potom i svom ocu Neđu (79). Zatim je sebi istim sečivom naneo više uboda po grudima i stomaku, a na kraju je prerezao vene leve ruke i tako na smrt iskrvario.
07. 12. 2025. u 13:36
NOVO REŠENjE ZA UKRAJINU: Evropa pravi plan u slučaju da se SAD povuku iz konflikta
EVROPSKE diplomate pripremaju scenario podrške Ukrajini u slučaju povlačenja SAD iz konflikta, prenosi Blumberg, pozivajući se na izvore.
07. 12. 2025. u 13:19
Završio glumu, pa radio na mešalici, rat ga udaljio od ljubavi - životni put Jova Maksića
DETINjSTVO glumca Jova Maksića oblikovalo se u maloj seoskoj sredini podno Dinare, u selu Plavno kod Knina, gde je porodica živela zbog očevog svešteničkog službovanja. Rani period života opisuje kao vreme potpune slobode i radosti, kada je gotovo čitavo selo bilo prostor za igru i maštarije. U takvoj atmosferi formirala se njegova emotivna struktura — vezanost za zajednicu, toplina porodičnih odnosa i zahvalnost za jednostavne stvari.
07. 12. 2025. u 11:41
Komentari (0)