URAGAN NORA PRETI MEKSIKU: Obilna kiša preti mogućim poplavama i aktiviranju klizišta

Танјуг

28. 08. 2021. u 18:19

TROPSKA oluja Nora koja se pretvara u uragan, preti da Meksiku donese obilne padavine i opasne poplave praćene klizištima, saopštio je danas američki Nacionalni centar za uragane (NHC).

УРАГАН НОРА ПРЕТИ МЕКСИКУ: Обилна киша прети могућим поплавама и активирању клизишта

Foto: Tanjug/AP

Kako navodi NHC, očekuje se da će oluja do večeras da se približi jugozapadnoj obali Meksika i da će proći vrlo blizu obala meksičkih država Kolima, Halisko i Najarit, prenosi Rojters.

Prema Nacionalnom centru za uragane, sutra i u ponedeljak očekuje se da će se Nora približiti i preseliti u Kalifornijski zaliv.

-Nora bi mogla da donese 20 do 30 centimetara kiše, maksimalno i do 50. Ove padavine će stvoriti opasne poplave i klizišta, dodaje NHC.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
Završio glumu, pa radio na mešalici, rat ga udaljio od ljubavi - životni put Jova Maksića

Završio glumu, pa radio na mešalici, rat ga udaljio od ljubavi - životni put Jova Maksića

DETINjSTVO glumca Jova Maksića oblikovalo se u maloj seoskoj sredini podno Dinare, u selu Plavno kod Knina, gde je porodica živela zbog očevog svešteničkog službovanja. Rani period života opisuje kao vreme potpune slobode i radosti, kada je gotovo čitavo selo bilo prostor za igru i maštarije. U takvoj atmosferi formirala se njegova emotivna struktura — vezanost za zajednicu, toplina porodičnih odnosa i zahvalnost za jednostavne stvari.

07. 12. 2025. u 11:41

Komentari (0)

HRVATSKA U ŠOKU: Evo šta su grobari iz Beograda uradili Bed blu bojsima, navijačima FK Dinamo Zagreb! (FOTO)