NEMA MU RAVNOG U SVETU: Rusija modernizovala radar „Don-2N“ (VIDEO)
RUSIJA je modernizovala radarsku stanicu „Don-2N“ kojoj nema ravne u svetu, izjavio je generalni direktor koncerna „RTI sistemi“ Jurij Anoško na forumu „Armija 2021“.
Foto: Jutjub/Printscreen/Pervый kanal
- Nedavno smo završili modernizaciju te stanice, sada prolazi testiranja. Kao rezultat tih radova izmenjene su funkcionalne mogućnosti 'Don-2N' - rekao je Anoško.
S tim u vezi, dodao je da stanica „nije promenila samo svoje kvantitativne karakteristike, već i kvalitativne“.
„Don-2N“ se nalazi u Podmoskovlju. Deo je sistema za upozoravanje o raketnom napadu i pruža informacije protivraketnoj odbrani (PRO) Moskve.
Izgradnja stanice započeta je 1978. godine, a 1989. godine ušla je u sastav naoružanja. Stanica je puštena je u rad 1991. godine i od tada dežura neprekidno.
Radarska stanica može da otkrije male bojeve glave balističkih raketa na velikim razdaljinama, odredi njihovu putanju, da ih prati sa velikom preciznošću, da izdvaja bojeve glave u odnosu na čitav sistem sredstava za izbegavanje PRO i drugo.
Prema podacima ruskog Ministarstva odbrane, „Don-2N“ je sposoban da detektuje svemirske objekte malih dimenzija od svega pet cenitimetara na nadmorskoj visini do 1.000 kilometara.
(Sputnjik)
Preporučujemo
PUTIN POKRENUO IZGRADNjU NUKLEARNIH PODMORNICA: Biće naoružane balističkim raketama
23. 08. 2021. u 17:38
NEVEROVATNO OTKRIĆE U RUMUNIJI: Koristila kamen kao držač za vrata, ispostavilo se da vredi milion evra
KAŽU da je nečije smeće nečije blago, ali komad „kamena“ koji je decenijama držao vrata otvorenim predstavlja blago po gotovo svačijim standardima.
09. 12. 2025. u 16:57
NOVO REŠENjE ZA UKRAJINU: Evropa pravi plan u slučaju da se SAD povuku iz konflikta
EVROPSKE diplomate pripremaju scenario podrške Ukrajini u slučaju povlačenja SAD iz konflikta, prenosi Blumberg, pozivajući se na izvore.
07. 12. 2025. u 13:19
Završio glumu, pa radio na mešalici, rat ga udaljio od ljubavi - životni put Jova Maksića
DETINjSTVO glumca Jova Maksića oblikovalo se u maloj seoskoj sredini podno Dinare, u selu Plavno kod Knina, gde je porodica živela zbog očevog svešteničkog službovanja. Rani period života opisuje kao vreme potpune slobode i radosti, kada je gotovo čitavo selo bilo prostor za igru i maštarije. U takvoj atmosferi formirala se njegova emotivna struktura — vezanost za zajednicu, toplina porodičnih odnosa i zahvalnost za jednostavne stvari.
07. 12. 2025. u 11:41
Komentari (1)