LUKAŠENKO SE ODLUČIO NA PROMENE: Beloruski nacrt Ustava bez odredbe o neutralnosti
BELORUSKI nacrt ustava koji bi trebalo da se nađe na referendumu, neće sadržati postojeću odredbu o neutralnosti, rekao je danas novinarima predsedavajući Ustavne komisije Pjotr Miklaševič.
Foto: Pixabay
- Takva odredba postoji u sadašnjem Ustavu. S obzirom na trenutnu situaciju, gde je Belorusija član Organizacije ugovora o kolektivnoj bezbednosti, zapravo deo vojnog i političkog bloka, postoji potreba da se odredba prilagodi stvarnosti - rekao je on agenciji Tas s.
Prema Miklaševiču - predloženo je da Ustav treba da sadrži odredbu koja kaže da neće biti pretnji za druge zemlje koje bi mogle da dođu iz Belorusije-.
- Belorusija će iskoristiti svoje članstvo u Organizaciji ugovora o kolektivnoj bezbednosti (ODKB) radi zaštite svog suvereniteta i teritorijalnog integriteta, u skladu sa svojim međunarodnim ugovorima - dodao je Miklaševič.
On je dodao da će nacrt ustavnog teksta biti završen i predat predsedniku Belorusije Aleksandru Lukašenku do 1. septembra.
Predsednik Lukašenko ranije je doveo u pitanje potrebu da se odredba u kojoj se navodi neutralnost zadrži u novom ustavu, navodeći obaveze zemalja u okviru ODKB-a i Savez Rusije i Belorusije.
On je najavio da će se ustavni referendum održati pre februara 2022. godine.
Preporučujemo
LOŠE VESTI ZA ZAPAD: Lukašenko izdao hitno naređenje, Belorusija kreće u kontranapad
10. 08. 2021. u 21:50
SVE GORI NA BLISKOM ISTOKU: Sirene zavijaju širom Izraela, počeo novi napad; Iran silovito udara po američkim bazama (FOTO/VIDEO)
DRUGI dan rata na Bliskom istoku, pratite sa nama dešavanja uživo.
01. 03. 2026. u 07:31 >> 22:56
OTKRIVENO KAKO JE UBIJEN HAMNEI: Jedna greška ga koštala života, Tramp imao neočekivanog saveznika
SKRIVEN duboko u svom bunkeru, Ali Hamenei nije očekivao drzak dnevni napad u samom srcu svoje moći.
01. 03. 2026. u 19:16
BIO U POSETI JUGOSLAVIJI `89: Ko je likvidarni ajtolah Ali Hamnei? Istorijski OBRT za Iran - postoje samo DVE opcije
U AMERIČKO-IZRAELSKOM napadu na Iran, ubijen je vrhovni verski vođa, ajatolah Ali Hamnei dok je obavljao svoje dužnosti u kancelariji u Teheranu.
01. 03. 2026. u 12:45
Komentari (0)