TALIBANI UPOZORAVAJU ANKARU: Turska da ne planira vojno prisustvo u Avganistanu

13. 07. 2021. u 16:49

TALIBANI su danas upozorili Tursku da odustane od planova da svoje vojne jedinice zadrži u Avganistanu sa zadatkom da obezbeđuju aerodrom u Kabulu nakon povlačenja stranih trupa.

ТАЛИБАНИ УПОЗОРАВАЈУ АНКАРУ: Турска да не планира војно присуство у Авганистану

Foto: Depositphotos

Talibani su ocenili da je takva strategija "za osudu" i upozorili na moguće posledice, prenosi Rojters.

Ankara je ponudila da upravlja i čuva aerodroma u glavnom gradu Avganistana nakon povlačenja NATO snaga i turski zvaničnici trenutno razgovaraju sa saveznicima, pre svega sa SAD, o finansijskim, političkim i logističkim aspektima ovog plana.

- Ako turski zvaničnici ne preispitaju svoju odluku i nastave okupaciju naše zemlje, Islamski Emirati Avganistana zauzeće neprijateljski stav - navodi se u saopštenju talibana i dodaje da odgovornost za posledice pada na pleća onih koji se mešaju u unutrašnje stvari Avganistana.

Snage talibana nastavljaju da zauzimaju teritorije koje kontrolišu vladine snage i prema rečima jednog lokalnog zvaničnika u provinciji Lagman na istoku Avganistana koji je zahtevao anonimnost, regularne vojne jedinice vlade su se povukle iz okruga Alingar.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
TA KUĆA JE STVARNO UKLETA Majci i ocu prerezao grkljan, pa sebi isekao vene: Novi detalji porodične tragedije u Čačku

"TA KUĆA JE STVARNO UKLETA" Majci i ocu prerezao grkljan, pa sebi isekao vene: Novi detalji porodične tragedije u Čačku

PRVI rezultati istrage tragedije koja je otkrivena u subotu ujutru u porodičnoj kući u blizini „Slobodine“ raskrsnice u Čačku, govore da je Vladimir Čarapić (47) nožem preklao vrat svojoj majci Mili (72), a potom i svom ocu Neđu (79). Zatim je sebi istim sečivom naneo više uboda po grudima i stomaku, a na kraju je prerezao vene leve ruke i tako na smrt iskrvario.

07. 12. 2025. u 13:36

Završio glumu, pa radio na mešalici, rat ga udaljio od ljubavi - životni put Jova Maksića

Završio glumu, pa radio na mešalici, rat ga udaljio od ljubavi - životni put Jova Maksića

DETINjSTVO glumca Jova Maksića oblikovalo se u maloj seoskoj sredini podno Dinare, u selu Plavno kod Knina, gde je porodica živela zbog očevog svešteničkog službovanja. Rani period života opisuje kao vreme potpune slobode i radosti, kada je gotovo čitavo selo bilo prostor za igru i maštarije. U takvoj atmosferi formirala se njegova emotivna struktura — vezanost za zajednicu, toplina porodičnih odnosa i zahvalnost za jednostavne stvari.

07. 12. 2025. u 11:41

Komentari (0)

CRVENA ZVEZDA IDE U ZAGREB! Žreb je tako odlučio, sledi istorijsko gostovanje crveno-belih