MICKOSKI: Severna Makedonija treba da dobije novu vladu do 23. juna
MANDATAR za sastav nove makedonske vlade i budući premijer Hristijan Mickoski izjavio je danas da Severna Makedonija treba da dobije novu vladu do 23. juna.
Foto: Shutterstock/Ilustracija
Mickoski je rekao da će sutra sva imena ministara u novoj makedonskoj vladi biti dostavljena u Sobranije, nakon čega će poslanici glasati, prenela je Republika onlajn.
Predsednici Socijalističke partije i Demokratske partije Srba u Makedoniji biće zamenici predsednika Vlade Severne Makedonije, rekao je Mickoski.
- Predsednik Socijalističke partije Ljupčo Dimovski biće predložen za zamenika predsednika vlade odgovornog za politički sistem. Ivan Stoilković (iz Demokratske partije Srba u Makedoniji) biće predložen za zamenika predsednika vlade i ministra za odnose sa zajednicama. Šaban Saliju (predsednik Demokratskih snaga Roma) biće ministar bez resora, odgovoran za implementaciju Dekade Roma - precizirao je Mickoski.
Mickoski je predsednik stranke VMRO-DPMNE koja je na parlamentarnim izborima u maju pobedila sa 43,14 odsto glasova.
Preporučujemo
POČEO JE RAT: Amerika i Izrael napali Iran u akciji "Epski bes" - Teheran odgovorio udarima (VIDEO)
28. 02. 2026. u 10:41 >> 11:15
ZAŠTO BLOKADERI HOĆE DA UBIJU VUČIĆA? Nešić i Vučićević o monstruoznim planovima (VIDEO)
BLOKADERI hoće da ubiju predsednika Aleksandra Vučića zato što im smeta Srbija kakva jeste i zato što su svesni da ni za 100 godina ne mogu da urade ono što Vučić uradi za dva dana, ističu glavna urednica portala "Novosti" Andrijana Nešić i predsednica Asocijacije novinara Srbije (ANS) Ivana Vučićević.
26. 02. 2026. u 11:01
CEO REGION JE ZGROŽEN! Evo šta je uradila takmičarka lažne države Kosovo kada je videla Srpkinju na pobedničkom postolju
BRUKA i sramota na jednom od evropskih takmičenja u tekvondou za mlade u Sarajevu!
25. 02. 2026. u 11:35
JOŠ MU SE BORE ZA ŽIVOT: Simptomi bolesti zbog koje je hospitalizovan Dačić - početak je "veoma običan"
MINISTAR unutrašnjih poslova Ivica Dačić juče je u teškom zdravstvenom stanju hitno smešten u bolnicu i priključen na aparate.
26. 02. 2026. u 16:26
Komentari (0)