VREDNOST UMETNIČKIH DELA VEĆA OD 240.000 EVRA: Hrvatska prodaje slike koje su bile u vlasništvu nekadašnjeg premijera Sanadera
U HRVATSKOJ je najavljena javna prodaja umetničkih dela koja su bila u vlasništvu nekadašnjeg premijera Ive Sanadera, čija se vrednost procenjuje na više od 240.000 evra.
Foto: Tanjug
Među umetničkim slikama su, kako piše hrvatski portal Indeks, i pet dela Vlahe Bukovca.
Portparol Županijskog suda u Zagrebu Krešimir Devčić kaže da se država naplaćuje od svih predmeta, odnosno sve imovinske koristi za koju je utvrđeno u krivičnom postupku da ju je optuženi stekao, a sada, kaže, imaju i pravosnažnu presudu o zapleni.
Država od Sanadera na osnovu sudskih presuda potražuje nešto više od 11 miliona evra.
Podsetimo, Sanader je uhapšen polovinom decembra 2010. godine u Austriji, osuđen je na višegodišnju zatvorsku kaznu za više krivičnih dela zbog finansijskih malverzacija i korupcije. Kaznu služi u zagrebačkom Remetincu.
BONUS VIDEO: Ovako vas oštećuju u marketima?
Preporučujemo
AMERIKANCI PIŠU: Srbija prva nabavila hipersonične balističke rakete u Evropi, revolucija u povećanju vatrene moći (FOTO)
FOTOGRAFIJE koje prikazuju lovački avion MiG-29 Ratnog vazduhoplovstva Srbije sa dve balističke rakete CM-400AKG kineske proizvodnje ukazuju na to da je Srbija postala drugi strani korisnik ovog tipa raketa, što značajno menja ranije veoma ograničene udarne mogućnosti ovih aviona, piše američki specijalizovani magazin "Militari voč" u tekstu pod nazivom "Prve hipersonične balističke rakete u Evropi: Srpski lovci MiG-29 integrisali kinesko naoružanje za revolucionarno povećanje vatrene moći".
11. 03. 2026. u 16:26
HAOS U CRNOGORSKOM PARLAMENTU: Prekinuta sednica, poslanici DPS-a opkolili sto predsedavajućeg
SEDNICA Skupštine Crne Gore prekinuta je danas nakon što je predsedavajući u tom momentu potpredsednik parlamneta Boris Pejović (PES) oduzeo reč poslanici opozicione Demokratske partije socijalista Aleksandri Vuković Kuč.
11. 03. 2026. u 17:06
"U HRVATSKOJ IRANSKA TERORISTIČKA JAZBINA" Milanović ljut na Izraelca: "Braco, ovo je Zagreb - ne Tel Aviv!"
PREDSEDNIK Hrvatske Zoran Milanović komentarisao je navode izraelskog ambasadora Gerija Korena da se usred Zagreba nalazi teroristička jazbina u iranskoj ambasadi.
11. 03. 2026. u 13:59
Komentari (0)