"TREBA ODMRZNUTI ODNOSE SRBIJE I HRVATSKE" Pupovac - "Političke razlike Beograda i Zagreba ne smeju biti prepreka"
PREDSEDNIK Samostalne demokratske srpske stranke (SDSS) Milorad Pupovac poručio je danas da treba odmrznuti odnose Hrvatske i Srbije, da političke razlike ne treba da budu prepreka tome, pogotovo u kontekstu promenjenih okolnosti na jugoistoku Evrope zbog ruskih vojnih aktivnosti na Ukrajinu.
Milorad Pupovac / Foto Tanjug
Pupovac je kazao da pobeda Aleksandra Vučića na izborima u Srbiji nije novina, ali su novina ukupne okolnosti na jugoistoku Evrope koje mogu biti pod uticajem rata u Ukrajini i ukupnog tektonskog poremećaja na širem evropskom i svetskom prostoru.
- U tom kontekstu mislim da političke razlike koje postoje između Zagreba i Beograda i otvorena pitanja ne bi smela biti prepreka za novi iskorak u saradnji - kazao je Pupovac novinarima, prenela je Hina.
Smatra da odnose Hrvatske treba odmrznuti i da to, kako kaže, treba da bude jasna svest u Beogradu i Zagrebu.
BONUS VIDEO:
Umesto srpske vijori se hrvatska zastava
Preporučujemo
VUČIĆ RASTURIO MILANOVIĆA! Predsednik Srbije ga razmontirao u paramparčad
PREDSEDNIK Srbije Aleksandar Vučić izjavio je danas da podržava odluku predsednika Hrvatske Zorana Milanovića da otkaže skup Brdo Brioni u maju jer mu, kako je istakao, tamo nije mesto, kao i da mu je mnogo važnije da ode i položi cvet u Jasenovcu.
30. 03. 2026. u 18:31 >> 18:44
PROVOCIRALI NA GODIŠNjICU NATO AGRESIJE: Uhapšena četvorica Albanaca u Srbiji, pogledajte snimke (VIDEO)
PRIPADNICI Ministarstva unutrašnjih poslova, Uprave kriminalističke policije uhapsili su na teritoriji Republike Srbije A. S. (1989), E. V. (1984), E. G. (1978) i A. C. (2005) državljane Republike Albanije zbog postojanja osnova sumnje da su izvršili krivično delo izazivanje nacionalne, rasne i verske mržnje i netrpeljivosti.
24. 03. 2026. u 20:17
VILIJAM MONTGOMERI: "Kad smo bombardovali Srbiju, nismo imali dozvolu za prelet preko Hrvatske - Tuđman nije znao! Podela KiM jedini izlaz"
NEDAVNO je obeležena 27. godišnjica od početka NATO agresije na Saveznu Republiku Jugoslaviju.
30. 03. 2026. u 20:11
Komentari (0)