MILANOVIĆ U POSETI BiH: Insistiraću na pravima Hrvata i Dejtonu

Танјуг

11. 07. 2021. u 21:43

HRVATSKI predsednik Zoran Milanović, koji boravi u poseti BiH, izjavio je danas u Vitezu da će dosledno insistirati na zaštiti prava Hrvata u BiH i poštovanju Dejtonskog sporazuma sve dok je on na snazi.

МИЛАНОВИЋ У ПОСЕТИ БиХ: Инсистираћу на правима Хрвата и Дејтону

Foto: EPA

Milanović je trodnevnu radnu posetu BiH i počeo u Vitezu susretom s hrvatskim predstavnicima javnog, političkog i kulturnog života centralne Bosne, a prethodno je novinarima kazao da je došao da razgovara i lično se uveri u stanje u BiH, ali najpre kako bi čuo probleme Hrvata koji žive u toj zemlji.

-Nema više popuštanja u odnosu na prava Hrvata u BiH, kazao je Milanović, prenosi Hina.

Podsetio je da je taj svoj stav već dokazao kada je insistirao da se odredba o obavezi poštovanja Dejtonskog sporazuma i konstitutivnosti tri naroda uvrsti u deklaraciju sa poslednjeg samita NATO-a.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
AMERIKANCI PIŠU: Srbija prva nabavila hipersonične balističke rakete u Evropi, revolucija u povećanju vatrene moći (FOTO)

AMERIKANCI PIŠU: Srbija prva nabavila hipersonične balističke rakete u Evropi, revolucija u povećanju vatrene moći (FOTO)

FOTOGRAFIJE koje prikazuju lovački avion MiG-29 Ratnog vazduhoplovstva Srbije sa dve balističke rakete CM-400AKG kineske proizvodnje ukazuju na to da je Srbija postala drugi strani korisnik ovog tipa raketa, što značajno menja ranije veoma ograničene udarne mogućnosti ovih aviona, piše američki specijalizovani magazin "Militari voč" u tekstu pod nazivom "Prve hipersonične balističke rakete u Evropi: Srpski lovci MiG-29 integrisali kinesko naoružanje za revolucionarno povećanje vatrene moći".

11. 03. 2026. u 16:26

Komentari (0)

PUNI GORČINE I MRZOVOLJE: Ovo su TRI najnegativnija horoskopska znaka