ŠTA SE OVO DEŠAVA S VREMENOM: Usred zime na Aljasci izmerena 19,4 stepena! (VIDEO)

Tatjana Marković

30. 12. 2021. u 00:36

NA Aljasci je registrovan rekordan porast temperature, nakon što su tokom vikenda izmerena 19,4 stepena Celzijusa, usled neobično toplog vremena u tom delu Severne Amerike za ovo doba godine.

ШТА СЕ ОВО ДЕШАВА С ВРЕМЕНОМ: Усред зиме на Аљасци измерена 19,4 степена! (ВИДЕО)

Foto: Printskrin

Naučnik Rok Toman iz Centra za klimatsku procenu i politiku na Aljasci izjavio je da je temperatura izmerena u zajednici Kodijak u nedelju, 26. decembra, i da je najveća u istoriji merenja u tom delu kontinenta. On je rekao da je situacija "apsurdna".

Toman je istakao da je novi rekord zabeležen usled niza ekstremnih vremenski uslova u decembru, uključujući temperaturu od 18,3 stepena Celzijusa na aerodromu, 16,6 stepeni u zajednici Kold Bej i najmanje osam dana u decembru sa temperaturom iznad 10 stepeni u gradu Analaska, uključujući 13,3 stepena Celzijusova za najtopliji katolički Božić na poluostrvu u istoriji.

(RTRS)

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
TA KUĆA JE STVARNO UKLETA Majci i ocu prerezao grkljan, pa sebi isekao vene: Novi detalji porodične tragedije u Čačku

"TA KUĆA JE STVARNO UKLETA" Majci i ocu prerezao grkljan, pa sebi isekao vene: Novi detalji porodične tragedije u Čačku

PRVI rezultati istrage tragedije koja je otkrivena u subotu ujutru u porodičnoj kući u blizini „Slobodine“ raskrsnice u Čačku, govore da je Vladimir Čarapić (47) nožem preklao vrat svojoj majci Mili (72), a potom i svom ocu Neđu (79). Zatim je sebi istim sečivom naneo više uboda po grudima i stomaku, a na kraju je prerezao vene leve ruke i tako na smrt iskrvario.

07. 12. 2025. u 13:36

Završio glumu, pa radio na mešalici, rat ga udaljio od ljubavi - životni put Jova Maksića

Završio glumu, pa radio na mešalici, rat ga udaljio od ljubavi - životni put Jova Maksića

DETINjSTVO glumca Jova Maksića oblikovalo se u maloj seoskoj sredini podno Dinare, u selu Plavno kod Knina, gde je porodica živela zbog očevog svešteničkog službovanja. Rani period života opisuje kao vreme potpune slobode i radosti, kada je gotovo čitavo selo bilo prostor za igru i maštarije. U takvoj atmosferi formirala se njegova emotivna struktura — vezanost za zajednicu, toplina porodičnih odnosa i zahvalnost za jednostavne stvari.

07. 12. 2025. u 11:41

Komentari (0)

MIŠLJENJA SU OPREČNA: Da li zaista ovaj jezik koristi najviše poslovnih ljudi?