MIRA BANJAC ZA "NOVOSTI" O ODLASKU PRIJATELJICE: Tugu zbog nepravde je nosila gospodstveno, nikada nije pravila spektakl
TUŽNA vest o preranom upokojenju mlađe koleginice Mire Furlan s kojom je igrala u po jednom filmu i tv seriji, primadonu našeg glumišta Miru Banjac (92) zatekla je u Banjaluci na setu tv trilogije „Kosti“ Nikole Pejakovića.
Foto: Printscreen
Dve Mire, u razmaku od 30 godina, igrale su zajedno u kultnom filmu Živka Nikolića „Lepota poroka“(1986) i u tv serijalu RTV Vojvodine „Vere i zavere“ , rađenoj 2016 godine po romanu Aleksandra Tišme.
- Mira je bila sjajna osoba i glumica. Bila mi je i odličan prijatelj. Jako sam tužna zbog njenog preranog odlaska – kazala je Banjčeva u izjavi „Novostima“.
Ona je dodala i da je Mira Furlan svoju tugu zbog neprijatnosti koje je devedesetih godina a i docnije doživljavala u rodnoj Hrvatskoj „nosila gospodstveno i nije nikada od toga pravila spektakl“.
AMERIKANCI PIŠU: Srbija prva nabavila hipersonične balističke rakete u Evropi, revolucija u povećanju vatrene moći (FOTO)
FOTOGRAFIJE koje prikazuju lovački avion MiG-29 Ratnog vazduhoplovstva Srbije sa dve balističke rakete CM-400AKG kineske proizvodnje ukazuju na to da je Srbija postala drugi strani korisnik ovog tipa raketa, što značajno menja ranije veoma ograničene udarne mogućnosti ovih aviona, piše američki specijalizovani magazin "Militari voč" u tekstu pod nazivom "Prve hipersonične balističke rakete u Evropi: Srpski lovci MiG-29 integrisali kinesko naoružanje za revolucionarno povećanje vatrene moći".
11. 03. 2026. u 16:26
HAOS U CRNOGORSKOM PARLAMENTU: Prekinuta sednica, poslanici DPS-a opkolili sto predsedavajućeg
SEDNICA Skupštine Crne Gore prekinuta je danas nakon što je predsedavajući u tom momentu potpredsednik parlamneta Boris Pejović (PES) oduzeo reč poslanici opozicione Demokratske partije socijalista Aleksandri Vuković Kuč.
11. 03. 2026. u 17:06
"U HRVATSKOJ IRANSKA TERORISTIČKA JAZBINA" Milanović ljut na Izraelca: "Braco, ovo je Zagreb - ne Tel Aviv!"
PREDSEDNIK Hrvatske Zoran Milanović komentarisao je navode izraelskog ambasadora Gerija Korena da se usred Zagreba nalazi teroristička jazbina u iranskoj ambasadi.
11. 03. 2026. u 13:59
Komentari (2)