"GREŠNICA" NA OTVARANJU: Počinje Festival nitratnog filma u Jugoslovenskoj kinoteci
FESTIVAL nitratnog filma, 22. po redu, biće održan od danas pa do 23. decembra u Sali "Makavejev", u Jugoslovenskoj kinoteci.
Foto promo
Program obuhvata 74 ostvarenja iz 21 svetske kinoteke, a u selekciji Aleksandra Erdeljanovića. Festival otvara restaurisani dugometražni nemi igrani film "Grešnica bez greha" (1930) Koste Novakovića.
Iz produkcije s naših prostora biće prikazan srednjemetražni film "Putem preporoda", istorijski značajan propagandni film o izbornoj kampanji Milana Stojadinovića, kao i dve do sada neviđene kratke storije iz Drugog svetskog rata: "Poplave u Lonjskom polju" i "Krstionica Kneza Višeslava".
Preporučujemo
ŠUMADIJSKI FESTIVAL DEBITANTSKOG FILMA: Umesto ulaznica - donacije za bolesne dečake
14. 12. 2020. u 18:27
PUTIN PISAO VUČIĆU: Poželeo mu zdravlje i uspehe, a građanima Srbije sreću i prosperitet
PREDSEDNIK Aleksandar Vučić primio je danas čestitku predsednika Ruske Federacije Vladimira Putina povodom Dana državnosti Republike Srbije, u kojoj mu je ruski lider poželeo zdravlje i uspehe, a građanima Srbije sreću i prosperitet, saopštila je danas Služba za saradnju sa medijima predsednika Republike.
13. 02. 2026. u 12:40
STRADALI MLADIĆ SIN POZNATOG MUZIČARA: Novi detalji nesreće u Sarajevu
ERDOAN Morankić (23), koji je stradao u tramvajskoj nesreći u Sarajevu, sin je poznatog muzičara iz Brčkog Armana Morankića, piše portal sarajevskog Avaza.
13. 02. 2026. u 12:05
Danju spasavao živote u bolnici, noću se pretvarao u MONSTRUMA: Jeziva istina otkrivena godinama kasnije
POLICIJA veruje da je Kris Revak, koji je izvršio samoubistvo nakon što je optužen za ubistvo, možda bio serijski ubica. Njegov život i dela krili su mračnu stranu koja je šokirala istražitelje.
15. 02. 2026. u 09:19
Komentari (0)