GOSTOVANJE U ZEMUNSKOM TEATRU: Opera Sankt Peterburga sa remek-delima svetskih klasika

Marina Mirković

16. 04. 2024. u 18:19

ANSAMBL Opere Sankt Peterburga, koji od prvog svog gostovanja u "Madlenianumu" 2017. privlači veliku pažnju medija i publike, predvođen harizmatičnim rediteljem i umetničkim direktorom pozorišta Jurijem Aleksandrovim, koji je i narodni umetnik Rusije, a koji je u "Madlenianumu" režirao dve opere: "Travijatu" Đuzepe Verdija i "Pajace" Leonkavala, na svoju mapu turneja redovno upisuju Beograd i zemunski teatar.

ГОСТОВАЊЕ У ЗЕМУНСКОМ ТЕАТРУ: Опера Санкт Петербурга са ремек-делима светских класика

Madlenianum promo

Solisti Larisa Pominova, Sofija Nekrasova, Valerij Kaula, Aleksej Pašijev, Jevgenij Kravčenko i Vladislav Mazankin će nastupiti u pratnji Orkestra Opere i teatra "Madlenianum", 17. aprila od 19.30 na Velikoj sceni.

Ovog puta pevačko umeće vrsnih solista ovog teatra kao i virtuozitet mladog dirigenta Maksima Valjkova imaće prilike da čuje i publika u Banjaluci, gde će takođe biti održan koncert svetskih operskih hitova, najlepših arija i dueta svetskih klasika.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
OSUĐENI ZA UBISTVO STARCA U ZATVORU PADINSKA SKELA: Zrna saosećanja nemaju, izrečene višegodišnje kazne

OSUĐENI ZA UBISTVO STARCA U ZATVORU PADINSKA SKELA: Zrna saosećanja nemaju, izrečene višegodišnje kazne

SREĆKO Stefanović (22), Saša Stanković (22) i Dalibor Petrović (24) oglašeni su danas krivim u Višem sudu u Beogradu za teško ubistvo Stanimira Brajkovića (74) na bezobziran i nasilnički način u zatvoru Padinska Skela početkom februara 2024. godine. Ovom prvostepenom presudom Stefanović je osuđen na 19 godina zatvora, a Stanković i Petrović na po 18 godina.

11. 12. 2025. u 16:22

Komentari (0)

DR NOVOSTI: Zašto je transplantacija obrva toliko popularna među ženskom populacijom?