UMETNOST U VREME KRAJA HUMANIZMA: Kusturici dodeljena nagrada "Borisav Stanković"

Дејан Ристић
Dejan Ristić

14. 04. 2024. u 21:28

U DVORIŠTA Muzej-kuće Bore Stankovića u Vranju, na samom kraju 58. Borine nedelje, održano je veče dobitnika nagrade "Borisav Stanković", Emira Kusturice.

УМЕТНОСТ У ВРЕМЕ КРАЈА ХУМАНИЗМА: Кустурици додељена награда Борисав Станковић

Dejan Ristić

Kusturici su nagradu koja nosi ime velikog Bore Stankovića, uručili predsednik žirija za dodelu nagrade prof. dr Milo Lompar i Miroslav Cera Mihailović, urednik Književne zajednice "Borisav Stanković". Proslavljenom reditelju i piscu nagrada je dodeljena za, kako je naglasio Lompar, celokupan književni rad.

Ovo je 35. put da se dodeljuje nagrada "Borisav Stanković" i spisak svih dobitnika čini svojevrsnu antologiju srpske književnosti poslednjih decenija, rekao je Mihailović.

Emir Kusturica je u svojoj besedi dotakao uloge umetnosti i umetnika u savremenom životu u kojem nam, kako je rekao, preti "kraj humanizma".

 

BONUS VIDEO - Putin u četiri oka sa Kusturicom

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
OSUĐENI ZA UBISTVO STARCA U ZATVORU PADINSKA SKELA: Zrna saosećanja nemaju, izrečene višegodišnje kazne

OSUĐENI ZA UBISTVO STARCA U ZATVORU PADINSKA SKELA: Zrna saosećanja nemaju, izrečene višegodišnje kazne

SREĆKO Stefanović (22), Saša Stanković (22) i Dalibor Petrović (24) oglašeni su danas krivim u Višem sudu u Beogradu za teško ubistvo Stanimira Brajkovića (74) na bezobziran i nasilnički način u zatvoru Padinska Skela početkom februara 2024. godine. Ovom prvostepenom presudom Stefanović je osuđen na 19 godina zatvora, a Stanković i Petrović na po 18 godina.

11. 12. 2025. u 16:22

Komentari (0)

PREKO NOĆI JE NESTALO Bobi propao biznis