IZLOŽBA "JAVNE TAJNE": Radovi Naskovskog u Muzeju savremene umetnosti u Beogradu
RETROSPEKTIVNA izložba "Javne tajne" Zorana Naskovskog biće otvorena četvrtak, 19. oktobra, u Muzeju savremene umetnosti u Beogradu.
foto Z.Popović
Izložba se realizuje u saradnji sa Muzejom savremene umetnosti Vojvodine u Novom Sadu i predstavlja višedecenijski umetnički opus Zorana Naskovskog, jednog od najznačajnijih predstavnika nezavisne umetničke scene devedesetih godina prošlog veka.
Posle niza uticajnih radova kao što su "Smrt u Dalasu", Origine du monde, War Frames i drugih, koji su privukli internacionalnu pažnju, kao i stručnih analiza njegovog rada, ova izložba je prvi retrospektivni prikaz umetničkih radova i angažmana Naskovskog u kontekstu aktuelnih društvenih tema, specifičnih umetničkih istraživanja i metodologija, kao i inovacija u oblastima videa,instalacije, performansa i medijskih umetničkih praksi.
Kustoskinje izložbe su Gordana Nikolić i Una Popović.
Preporučujemo
OVA FARSA ŽIVOTA BI ZAČUDILA I BEKETA: Intervju Alan Gilsenan, irski reditelj
11. 03. 2026. u 18:01
KONCERT DARIJE ČANjI U NOVOM SADU: "Internacionalni susreti gudačkih instrumenata"
11. 03. 2026. u 11:54
AMERIKANCI PIŠU: Srbija prva nabavila hipersonične balističke rakete u Evropi, revolucija u povećanju vatrene moći (FOTO)
FOTOGRAFIJE koje prikazuju lovački avion MiG-29 Ratnog vazduhoplovstva Srbije sa dve balističke rakete CM-400AKG kineske proizvodnje ukazuju na to da je Srbija postala drugi strani korisnik ovog tipa raketa, što značajno menja ranije veoma ograničene udarne mogućnosti ovih aviona, piše američki specijalizovani magazin "Militari voč" u tekstu pod nazivom "Prve hipersonične balističke rakete u Evropi: Srpski lovci MiG-29 integrisali kinesko naoružanje za revolucionarno povećanje vatrene moći".
11. 03. 2026. u 16:26
HAOS U CRNOGORSKOM PARLAMENTU: Prekinuta sednica, poslanici DPS-a opkolili sto predsedavajućeg
SEDNICA Skupštine Crne Gore prekinuta je danas nakon što je predsedavajući u tom momentu potpredsednik parlamneta Boris Pejović (PES) oduzeo reč poslanici opozicione Demokratske partije socijalista Aleksandri Vuković Kuč.
11. 03. 2026. u 17:06
"U HRVATSKOJ IRANSKA TERORISTIČKA JAZBINA" Milanović ljut na Izraelca: "Braco, ovo je Zagreb - ne Tel Aviv!"
PREDSEDNIK Hrvatske Zoran Milanović komentarisao je navode izraelskog ambasadora Gerija Korena da se usred Zagreba nalazi teroristička jazbina u iranskoj ambasadi.
11. 03. 2026. u 13:59
Komentari (0)